• In English
 • Херсонщина планує зібрати 2,65 млн. тонн озимих та ярих зернових
  опубліковано 13 березня 2014 року о 15:27

  «Сьогодні аграрії повинні працювати пліч о пліч із науковцями, прислухатися до їх висновків та порад. Саме тому ми зібралися в Інституті зрошуваного землеробства, щоб разом визначити основні завдання, над виконанням яких працюватимемо протягом поточного року», - зазначив заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації Михайло Мельник під час проведення наради за «круглим столом» з питань проведення комплексу весняно-польових робіт та впровадження інновацій.

  Заступник голови Херсонської облдержадміністрації закликав усіх аграріїв області, які були присутні на нараді, до активного обговорення проблемних питань, наявних у агропромисловому комплексі, та внесення пропозицій щодо їх негайного вирішення.

  Так, херсонські аграрії винесли на обговорення продовження грошової оцінки земель, зменшення плати за оренду землі та поливну воду, а також зміну термінів поливного періоду. За їх словами, починати поливні роботи потрібно у квітні, а не в травні, що значно підвищить врожайність зернових культур. Всі пропозиції було внесено до протоколу та, за словами заступника голови облдержадміністрації, найближчим часом, після відповідного опрацювання, будуть подані центральним органам виконавчої влади для розгляду і вирішення.

  Також Михайло Мельник повідомив про те, що у цьому році область планує отримати врожай озимих та ярих зернових культур близько 2 млн 650 тис. тонн, що на 57% більше, ніж минулого року. Разом з тим, планується виростити 1 млн 345 тис. тонн овочів, 295 тис. тонн картоплі та 414 тис. тонн баштанних культур.

  «Це високі показники, але ми можемо їх досягти, забезпечивши вчасне виконання всіх технологічних операцій і ефективне використання зрошення. Хочу повідомити про те, що в 2014 році площі зрошуваних земель збільшаться на 5,5 тис. га», - проінформував аграріїв заступник голови Херсонської облдержадміністрації.

  Збільшення ж кількості продукції, підвищення її якості, а, відповідно, і конкурентоспроможності породжує нову проблему, яка полягає у шляхах її реалізації. Вирішення цієї проблеми Михайло Мельник бачить у створені високоефективної регіональної логістичної мережі з великим товарообігом та у будівництві нових елеваторів, а також у реалізації інвестиційних проектів в галузі агропромислового комплексу Херсонщини. Зокрема, компанія «АРВІ» планує створити у Цюрупинському районі заводи по вирощуванню та переробці м’яса індиків, виробництву гранульованих комплексних добрив та утилізації відходів тваринницького походження. Окрім того, на Херсонщині продовжує працювати у напрямку перевантажування зернових ТОВ «Нібулон». В той же час, прагнуть побудувати заводи по виробництву комбікормів – компанія «Укрлендфармінг» в м.Херсоні та по переробці томатів – «Agrofusion» в смт Чаплинка.

  «Це дасть можливість херсонську продукцію зберігати та переробляти на місці, а не везти в інші регіони та потім знову повертати в готовому виді», - акцентував заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації.

  Та сьогодні, перш за все, необхідно подбати про пріоритети, які забезпечать значне підвищення конкурентоспроможності аграрної галузі. Так, учасники наради, окрім вже зазначених, визначили ще декілька таких пріоритетів, зокрема, створення власної системи насінництва, розвиток тваринництва, розвиток власного сільськогосподарського машинобудування, стимулювання підприємництва і кооперації в сільському господарстві, реалізація регіональних програм по розвитку галузей і раціональному використанню природних ресурсів в АПК, а також впровадження інновацій і розвиток інвестиційної діяльності. За словами фахівців, реалізація цих пріоритетів дасть системний ефект для всієї економіки Херсонської області.