• In English
 • Вступне слово Першого віце-прем'єр-міністра України Віталія Яреми на засіданні Уряду 12 березня 2014 року
  опубліковано 12 березня 2014 року о 10:20

  Шановні колеги, шановні члени Кабінету Міністрів!

  Повідомляю, що Прем’єр-міністр України Арсеній Петрович  Яценюк  перебуває з робочим візитом у Сполучених Штатах Америки, де планує провести ряд офіційних зустрічей на найвищому рівні, в тому числі і з Президентом США Бараком Обамою.

  Розпочинаючи наше засідання, хочу в першу чергу зосередитись на питанні, яке на сьогодні стало об'єктом уваги всієї міжнародної спільноти. Йдеться про ситуацію в Автономній Республіці Крим, де продовжуються агресивні спроби дестабілізації внутрішньополітичної ситуації російською військовою машиною.

  Український Уряд як і український народ був і залишається на тій позиції, що присутність російських військовослужбовців та військової техніки в Криму поза межами розташування об’єктів Чорноморського флоту Російської Федерації є очевидним порушенням підписаних між Україною та Росією міжнародних угод та Конституції України. Грубо порушуючи Угоду про тимчасове перебування російських військових на території Автономії, вони дестабілізують мирне життя, провокують українських військових на силові дії та підривають цілісність української держави.

  Варто наголосити, що сподівання російської сторони на те, що українські військові зброєю відреагують на агресію не справдилися. Наші офіцери і солдати продемонстрували  неабияку витримку та гідність. Жодна провокація не знайшла відповіді. Жоден конфлікт не знайшов продовження. Жоден спалах агресії не мав розвитку. І коли наші опоненти побачили, що їх план не працює, вони почали залучати найманців-агітаторів щоб розпалювати ситуацію зсередини.

  Сьогодні російські війська продовжують знаходитися вздовж східного кордону нашої країни, постійно нарощуючи свою присутність. Збройні Сили України у свою чергу приведені в повну бойову готовність. Розпочалися всеукраїнські військові навчання. Опрацьовується питання створення на базі внутрішніх військ Національної гвардії України.

  Переконаний, у цей складний час армія виконає свій високий обов'язок щодо захисту України, не дивлячись на те, що протягом останніх чотирьох років здійснювалася системна диверсія з підриву національної безпеки і оборони України. Найближчим часом органи прокуратури повинні розпочати розслідування та притягнути до відповідальності кожного, хто мав відношення до розкрадання військового майна у структурах Міністерства оборони.

  Ще раз повторю: на сьогодні Збройні Сили України знаходяться у непростій ситуації, однак Кабінетом Міністрів вже вжито ряд заходів для збільшення фінансування потреб української армії. Так, завдяки оперативним діям Уряду, військовим у необхідних об’ємах  доставляються паливно-мастильні матеріали, вирішуються питання поставок речового майна. Крім того, виділено 125 мільйонів гривень для одноразового грошового забезпечення військовослужбовців Криму, і Уряд робить все для того, щоб забезпечити вчасне надходження цих виплат.

  Сьогодні світ побачив агресивну політику нашого сусіда, який роками запевняв нас у своїх добрих намірах, більше того, виступав в якості гаранта нашої безпеки та стратегічного партнера. Світова спільнота засудила спроби зовнішнього втручання у внутрішні справи України і одностайно висловилася за збереження територіальної цілісності та суверенітету нашої держави.

  Сполучені Штати Америки і країни Європейського Союзу на ряді засідань ООН та Надзвичайному засіданні ОБСЄ щодо ситуації в Україні, які відбулися на початку березня, засудили дії Російської Федерації в Автономній Республіці Крим, висунули умови керівництву Росії щодо негайного припинення агресії проти України та наголосили на необхідності сісти за стіл переговорів.

  Окремо хочу зупинитися на питанні так званого кримського референдуму 16 березня. Наголошую: ми не визнаємо легітимності так званого уряду на території Кримської Автономії й жодним чином не підтримуємо будь-які його дії та рішення. На півострові діє злочинне угрупування, яке в неконституційний спосіб захопило владу і опирається на російських військових. Тому ніякого легітимного референдуму в Криму не може бути проведено, бо волевиявлення під прицілом автоматичної зброї не буде визнане ні Україною, ні світом в цілому. І будь-які результати цього референдуму не матимуть жодної юридичної сили.

  Уряд України неодноразово демонстрував готовність розпочати загальнонаціональний політичний діалог з приводу ситуації у Криму, наголошуючи, що цей діалог повинен бути цивілізованим та публічним.

  Сьогодні не варто забувати, що на новий український Уряд покладена величезна відповідальність. Ми зобов’язані забезпечити стабільну роботу всіх державних інституцій. Першочергові завдання:

  - подолання кризи, яка є результатом діяльності попереднього Уряду;

  - оперативне та неупереджене розслідування масових вбивств громадян, яке здійснювалося в останні місяці на території м.Києва та інших областей;

  - встановлення належного правопорядку, миру і спокою у державі.

  У нас дуже складні часи, але ми гідно зможемо їх подолати, якщо будемо єдині, згуртовані та мудрі. Громадяни України чекають змін і нам вже сьогодні необхідно демонструвати результати роботи Уряду, адже ми з вами перебуваємо в особливих умовах, під прискіпливим наглядом Майдану.

  Звертаюся до Міністра економічного розвитку і торгівлі, Павло Михайловичу, необхідно прискорити подання на розгляд Кабінету Міністрів проекту плану заходів «100 днів – 100 кроків Уряду» щодо виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України.

  Шановні колеги, у ці березневі дні увесь світ відзначає 200-річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Постать Великого Кобзаря, його творчість несе через покоління ідеї утвердження добра, свободи і миру, об’єднує країни і світи. Його ім’я з гордістю носять навчальні заклади, установи культури, вулиці у всьому світі – від України до Австралії. Це справжній об’єднавчий символ  для нашого суспільства.

  На вихідних відбулися офіційні урочистості з цієї нагоди. Хочу зазначити, що ми не повинні обмежитися лише протокольними заходами. Адже увесь 2014 рік – це рік Шевченка. Ми повинні донести Шевченкові ідеї миру і злагоди всьому суспільству. Прошу Міністра культури Нищука Євгена Миколайовича та всі інші причетні міністерства взяти під особистий контроль виконання у повному обсязі плану заходів із відзначення 200-річчя Тараса Шевченка у 2014 році. Переконаний, що ці заходи сприятимуть не лише вшануванню пам’яті великого сина українського народу, а й позитивно позначаться на патріотичному вихованні дітей та молоді.

  На порядку денному сьогоднішнього засідання Кабінету Міністрів України, крім вкрай важливих кадрових питань, ми розглянемо низку постанов та розпоряджень щодо життєдіяльності нашої країни. Зокрема, мова йтиме про прийняття ряду рішень, спрямованих на раціональне використання бюджетних коштів в умовах економічної кризи та спустошення державного бюджету.

  Уряд неодноразово заявляв, що розпочинає цілеспрямовану боротьбу з корупцією і сьогодні на розгляд членів Кабінету Міністрів буде представлено принципово нову редакцію Закону України «Про здійснення державних закупівель», у якій закладено прозорий механізм їх проведення. Прийняття закону унеможливить здійснення корупційних схем у цій сфері та забезпечить раціональне використання бюджетних коштів.

  Серед іншого стоїть і питання оптимізації роботи Уряду. Зокрема, пропонується внести ряд змін до Регламенту Кабінету Міністрів, які приведуть до пришвидшення регламентних процедур підготовки урядових актів. Відновлять свою роботу урядові комітети, через які буде здійснюватися попередній розгляд та схвалення всіх проектів актів, що забезпечить узгодженість позицій членів Кабінету Міністрів під час прийняття рішень на засіданні.

  Шановні колеги, дякую за увагу. Розпочинаємо нашу роботу.