• In English
 • Віталій Ярема провів зустріч із Послом Великої Британії
  опубліковано 11 березня 2014 року о 17:44

  У вівторок, 11 березня, Перший віце-прем’єр-міністр України провів зустріч з Надзвичайним та Повноважним Послом Великої Британії в Україні Саймоном Смітом.

  Під час зустрічі сторони зосередили свою увагу на обговоренні ситуації у Криму та процесі реформування правоохоронної системи в Україні.

  Саймон Сміт запевнив, що Уряд Великої Британії продовжуватиме дипломатичний тиск на Росію для мирного врегулювання конфлікту у Криму, та висловив переконання, що у випадку, якщо російська сторона не буде готова до діалогу з міжнародною спільнотою та продовжуватиме порушувати міжнародне законодавство, вона відчує серйозні наслідки своїх дій.

  Віталій Ярема поінформував Посла про прийняте Радою Національної безпеки  і оборони України рішення щодо створення Національної гвардії України, до якої увійдуть близько 20000 добровольців, зокрема представники Самооборони Майдану.

  У ході зустрічі сторони домовилися про надання Великобританією експертної допомоги Україні у реформуванні правоохоронної системи, що відновить довіру до правоохоронців. Зокрема Посол Саймон Сміт запропонував застосувати в Україні британський досвід створення у системі правоохоронних органів відділу скарг на протиправні дії правоохоронців.

  Перший віце-прем’єр-міністр України запевнив: «У наших планах не просто заміна назви «міліція» на «поліцію», а глибоке системне реформування усієї системи правоохоронних органів та відновлення довіри громадян до них».

  Насамкінець Віталій Ярема додав: «Наш Уряд розуміє, що для стабілізації ситуації у країні та відновлення довіри до влади самих лише каральних методів не достатньо. Тому ми активно працюємо над проведенням системних економічних реформ, займаємося налагодженням роботи бізнесу, боротьбою з корупцією».