• In English
 • І.Швайка: Дефіцит коштів на весняну посівну буде покриватися за рахунок кредитів і держпідтримки
  опубліковано 11 березня 2014 року о 17:42

  Для проведення комплексу весняно-польових робіт українські аграрії забезпечені коштами на понад 80%. Прямий дефіцит коштів у розмірі 8 млрд. грн. планується перекрити за рахунок запозичених коштів, в тому числі із залученням банківських та комерційних кредитів. Для цього вже існують попередні домовленості з банківськими та фінансовими структурами. Іншою підтримкою аграріям може стати укладання форвардних контрактів з ДПЗКУ та Аграрним фондом. Про це сьогодні на брифінгу в Будинку Уряду повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Ігор Швайка.

  Щороку сільгосптоваровиробники збільшують витрати коштів на проведення весняно-польових робіт. Так, у поточному році планові витрати коштів для проведення весняно-польових робіт на 1 га ріллі становлять 2087,3 грн., що на 234,5 грн. більше, у порівнянні з 2013 роком. Розрахункова потреба в коштах для проведення комплексу весняно-польових робіт становить 42,8 млрд. грн.

  «Із загальної потреби в коштах власними ресурсами підприємства забезпечені на 34,8 млрд. грн (81,3%). Тобто прямий дефіцит власних коштів складає 8 млрд. грн», - поінформував Ігор Швайка. Міністр зазначив, що цей дефіцит планується покрити за рахунок  запозичених коштів, в тому числі за рахунок залучення банківських кредитів в обсязі 4,7 млрд. грн та комерційних кредитів – 3,1 млрд. гривень. «Ми ведемо перемовини з представниками Національного банку України, комерційними банками та іншими фінансовими установами щодо максимального сприяння у питанні кредитування вітчизняних аграріїв під час посівної кампанії. І ми бачимо, що порозуміння є», - додав Ігор Швайка.

  «Ще одним  прийнятним джерелом покриття дефіциту власних коштів для сільгосптоваровиробників є укладання форвардних контрактів з Державною продовольчо-зерновою корпорацією України та Аграрним фондом та одержання попередньої оплати за ними», - зазначив він.

  Так, на сьогодні Аграрний фонд продовжує розпочату у листопаді 2013 року форвардну кампанію із закупівель зерна майбутнього врожаю. Сумарний обсяг визначено на рівні 1,2 млн тонн. Станом на 7 березня сільгосптоваровиробниками заявлено до реалізації 436 тис. тонн зерна. Аграрним фондом задоволено заявки 248 виробників зерна, згідно яких укладено відповідні угоди на поставку 409 тис. тонн.

  Ігор Швайка уточнив: «В рамках цих угод здійснено перерахування авансових платежів на загальну суму майже 366 млн. гривень. Виплати здійснюються протягом одного банківського дня за умови подання визначеного переліку документів» .

  У свою чергу станом на 7 березня ПАТ «ДПЗКУ» законтрактувала і закупила (по споту і форварду) понад 3,103 млн. тонн зернових і олійних культур, профінансувавши вітчизняних аграріїв на суму понад 4,317 млрд. грн.