• In English
 • Україна готова до відбудови нового стилю відносин з Росією, - Арсеній Яценюк
  опубліковано 04 березня 2014 року о 18:10

  Україна готова до відбудови нового стилю відносин з Російською Федерацією, де Росія поважає суверенне право України щодо вибору зовнішньополітичного вектора української держави, а цей вибір – підписання Угоди про асоціацію з нашими європейськими партнерами. Про це заявив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк на брифінгу в Парламенті у вівторок, 4 березня.

   Арсеній Яценюк повідомив, що зараз розпочаті консультації на рівні членів Кабінету Міністрів України та Уряду Росії: «Поки що вони проходять доволі кволо, але перші кроки зроблені».

   «Ми хотіли б зрозуміти позицію Росії щодо підписаних угод про надання низки фінансових інструментів для України і надання кредитів на користь України», - підкреслив Арсеній Яценюк.

  Він нагадав, що на сьогодні існує борг України перед Росією загальним обсягом 2 млрд. доларів, «який повинен бути направлений на погашення заборгованості за газ, яка виникла за часів колишнього президента Віктора Януковича»: «Це борг, який був зроблений попереднім урядом і попереднім президентом».

   Як нагадав Прем’єр-міністр, Росія обіцяла надати Україні кредит в розмірі 2 млрд. доларів: «Ми хотіли б почути чітку відповідь від Російської Федерації – чи буде Росія виконувати ті зобов’язання, які вона брала на себе декілька місяців тому».

   «Сподіваємося, що Росія усвідомить свою відповідальність за дестабілізацію безпекової ситуації в Європі та усвідомить, що Україна є незалежною державою, що російські війська покинуть територію України і що Росія почне невідкладно виконувати вимогу про тимчасове перебування російського Чорноморського флоту на території України», - наголосив Арсеній Яценюк.