• In English
 • Юрій Продан провів телефонну розмову з Єврокомісаром з енергетичних питань
  опубліковано 04 березня 2014 року о 15:44

  4 березня відбулася телефонна розмова Міністра енергетики та вугільної промисловості Юрія Продана з Єврокомісаром з енергетичних питань Гюнтером Оттінгером.

  Особлива увага була приділена низці питань щодо стабільності функціонування енергетичної галузі України у складні для країни часи.

  Юрій Продан запевнив, що на сьогодні робота паливно-енергетичного комплексу України, включаючи об’єкти підвищеної небезпеки (атомні електростанції, ТЕС, ГТС), проходить в штатному режимі.

  Гюнтер Оттінгер у ході розмови підтвердив підтримку ініціативи України щодо  питань диверсифікації поставок природного газу із країн Європи.

  Юрій Продан наголосив, що Україна готова докласти максимум зусиль та виконати вимоги Міжнародного валютного фонду з метою отримання кредитів, необхідних для реконструкції газотранспортної системи України, та подальшої співпраці. Міністр зазначив, що Уряд України має намір терміново відновити переговори між Україною та Європейським інвестиційним банком  щодо фінансування проекту «Модернізація та реконструкція магістрального газопроводу «Уренгой-Помари-Ужгород».

  Єврокомісар підтвердив готовність надати підтримку діяльності  Уряду щодо реформування енергетичного сектору та інтеграції енергетики України до енергетичних ринків ЄС.

  Міністр також із задоволенням прийняв пропозицію щодо участі у слуханні на тему реформ  Енергетичного Співтовариства, які відбудуться у Європарламенті.