• In English
 • Виступ в. о. Міністра оборони України Ігоря Тенюха на засіданні Уряду 1 березня 2014 року
  опубліковано 01 березня 2014 року о 10:55

  ТЕНЮХ І.Й. – Пане Прем’єр-міністре, Міністр оборони України доповідає. Російською стороною всупереч базовим договорам перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України спостерігається нарощування сил та військової техніки на території Автономної Республіки Крим.

  Так, за останню добу повітряними судами Російської Федерації, літаками Іл-76 у кількості 8, а також вертольотами Мі-8, Мі-24 в кількості близько 10 одиниць без попередження та дозволу України всупереч принципам непорушності державних кордонів, суміжних держав та п.5 ст.15 Угоди між Україною та Російською Федерацією про статус та умови перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України і Закону України "Про державний кордон України" порушено повітряний простір.

  Командуючим Військо-Повітряними Силами були здійснено зв'язок з російською стороною і попередження про недопущення порушення повітряного простору України. У порушення вимог ст.15 Угоди про статус та порядок узгодження з компетентними органами України пересувань, пов’язаних з технікою і військовою силою Чорноморського флоту також здійснено порушення.

  За цей час Російською Федерацією здійснено нарощування сил на 6 тис. чоловік, що є грубим порушенням. Також передислоковано близько 30 БТРів на територію АР Крим. Всупереч Великому договору про дружбу і співробітництво, партнерство між Україною і Російською Федерацією порушені статті цього договору в питаннях того, що військовослужбовці Чорноморського флоту здійснюють блокування як адміністративних будівель, так і військових частин. І зазначені протиправні дії з боку Російської Федерації порушують положення Меморандуму про гарантії безпеки і зв’язку, тобто порушують статті Будапештського меморандуму.

  Тому стосовно Збройних Сил України, які дислокуються в АР Крим, військові частини приведені у підвищений ступінь готовності і готові до захисту своїх військових частин. Хочу зазначити, що сьогодні вночі, о 2.30, було проникнення на територію батальйону морської піхоти, який розташований в місті Феодосія.

  Але завдяки тому, що морські піхотинці Військово-Морських Сил України як завжди були у готовності, був пійманий російський морський піхотинець із цивільною особою. Зараз проходить допит цього військовослужбовця, були запрошені органи правопорядку Збройних Сил України, були запрошені також органи правопорядку Міністерства внутрішніх справ та прокуратури. Морський піхотинець був зі зброєю, і тому після з`ясування і остаточного, згідно чинного українського законодавства, встановлення особистості цього морського піхотинця будуть прийняті подальші дії.

   

  ЯЦЕНЮК А.П. – Пане Міністре оборони, коротка інформація про стан Збройних Сил України.

   

  ТЕНЮХ І.Й. – В цілому Збройні Сили України перебувають у місцях постійної дислокації, займаються згідно з планом бойової підготовки і виконують ті завдання, які були сплановані згідно річного плану підготовки Збройних Сил.

  Ми відслідковуємо всі зміни і проводимо постійний моніторинг всіх подій, які відбуваються в Криму, і в разі їх нарощування будемо доповідати Вам про деякі заходи, які будуть необхідні для проведення в напрямку того, щоб стабілізувати ситуацію і обстановку в Криму.