• In English
 • Вимагаємо від Уряду Росії негайно відкликати свої війська з Криму, - А.Яценюк
  опубліковано 01 березня 2014 року о 11:36

  «Неадекватна російська присутність на території Криму є ніщо інше, як провокація. Ми не йдемо на провокації, не застосовуємо силу. Вимагаємо від уряду РФ і від керівництва Росії негайно відкликати свої війська і повернути їх в місця постійної дислокації», - заявив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк на засіданні Кабміну в суботу, 1 березня.

  «Вважаємо, що зараз в Криму є неадекватна присутність російських військовослужбовців. Це є ніщо інше, як порушення базових вимог угоди про тимчасове перебування Чорноморського флоту на території України», - наголосив Прем’єр-міністр.

  За словами Арсенія Яценюка, уряд усвідомлює, що був план створити «нову Осетію» на території України - з жертвами, з кровопролиттям з військовими і громадянським конфліктом.

  «Саме тому реакція України і української влади була чіткою – ми не йдемо на провокації. Ми не застосовуємо силу. Ми вимагаємо від Уряду РФ і від керівництва Росії негайно відкликати свої війська і повернути їх в місця постійної дислокації», - наголосив Глава українського Уряду.

  «В іншому випадку відповідальність за будь-яке силове протистояння, яке може бути викликано тими радикальними силами, яких фактично підтримують російські військові, буде лежати на Російській Федерації і персонально на керівництві РФ, яке дало вказівку збільшити військову присутність на території України», - наголосив Арсеній Яценюк.

  Арсеній Яценюк повідомив, що протягом вчорашньої ночі провів розмови з Віце-президентом США Джо Байденом, Президентом Єврокомісії Жозе-Мануелем Баррозу, Федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель і з низкою міністрів закордонних справ ЄС: «Позиція наших країн-партнерів дуже чітка - всі виступили з жорсткими заявами щодо збереження територіальної цілісності України, і нікому не дозволено втручатись у внутрішні справи України, зловживаючи своїми правами через угоду про тимчасове перебування російських військових на території Автономії».

  Прем’єр-міністр наголосив, що США порушили питання Криму в Раді безпеки Організації Об’єднаних Націй: «Рада безпеки ООН прийняла два рішення - запровадження моніторингової групи та негайне створення консультативного механізму».

  «Весь світ спостерігає за подіями, і весь світ висловився на підтримку територіальної цілісності і суверенітету української держави», - додав він.

  «Є неприйнятним, коли по українській землі, на території Автономної республіки Крим, в центрі міста ходять російські військові зі зброєю. Саме тому ще раз підкреслююнегайне повернення всіх військ Росії в місця постійної дислокації. Російські партнери, перестаньте провокувати громадянське і військове протистояння в Україні і виконуйте базові вимоги угоди», - підкреслив Прем’єр-міністр.