• In English
 • На Дніпропетровщині молодих вчених навчають бути лідерами
  опубліковано 26 лютого 2014 року о 11:56

  На Дніпропетровщині за результатами ІІ-ї Школи молодих вчених розроблено спеціальний посібник для науковців. Це вичерпний збірник матеріалів тренінгів «Школа молодого вченого – лідера в науці». Перший навчальний посібник для молодих науковців був розроблений ще у 2011 році. У видання  розглядалися питання особистісного розвитку та підвищення професійної ефективності.

  Проект «Школа молодих вчених» – це альтернативна програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних кадрів Дніпропетровщини. Курс тренінгів, які пропонує Школа, допоможе молодим науковцям побудувати успішну кар’єру не лише в регіоні та країні, але й на міжнародному рівні. У 2013 році Школа зібрала близько 30 молодих діячів науки нашого регіону. Наступна, ІІІ Школа молодих вчених має стартувати вже навесні 2014 року.

  У посібнику ІІ-го курсу тренінгів «Школа молодого вченого – лідера в науці» викладено базові засади теорій проектного менеджменту, стратегічного розвитку та методів фандрайзингу у вищій освіті. Він розроблений спеціально для слухачів Школи, аспірантів, молодих викладачів вищих навчальних закладів та науково-дослідницьких інститутів. Навчальна література може стати у нагоді науковим працівникам та просто зацікавленим особам.

  Крім того, інформаційний довідник може використовуватись в усіх навчальних закладах регіону як допоміжний матеріал при написанні наукових праць.

  Загалом, посібник складається з 10 глав та 4 додатків. Зокрема це: «Стратегія та комбінація ідей», «Пошук та формування проектної ідеї», «Основи управління проектами», «Структури проекту», «Управління командою проекту», «Календарно-мережеве планування», «Управління ризиками в проекті», «Технології успішної презентації проекту», «Принципи проектної міжнародної діяльності ВНЗ» та «Проектне лідерство у фандразингу». Серед додатків пропонується: «Особливості складання резюме», «Список корисних інтернет-ресурсів», «Програми академічних обмінів та грантових конкурсів для молодих вчених»  та «Міжнародні наукові та професійні видання».

  Нагадаємо, що у 2013 році на Дніпропетровщині було зареєстровано рекордну за останні роки кількість учасників традиційних наукових конкурсів – «Кращий молодий вчений», «Краща рада молодих вчених» та «Молоді вчені – Дніпропетровщині». За звання кращого у цих першостях змагалися близько 500 молодих діячів науки регіону. Переможці конкурсів отримали гранти на реалізацію власних наукових проектів та цінні подарунки.