• In English
 • В Астані зведуть пам'ятник Тарасу Шевченкові
  опубліковано 24 лютого 2014 року о 16:34

  19 лютого 2014 року на урядовому засіданні прийнято постанову «Про внесення змін до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 9 жовтня 2006 року № 1404».

  Проект постанови розроблено Міністерством закордонних справ України з метою практичної реалізації доручень Президента України щодо спорудження пам’ятника Т.Шевченку в м. Астана (Республіка Казахстан).

  За результатами засідання Громадської гуманітарної ради про хід підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Т.Шевченка, Міністерством закордонних справ проведено роботу щодо формування кошторису будівництва зазначеного монумента.

  Відповідно до проектно-кошторисної документації, підтвердженої державним підприємством «Укрдержбудекспертиза», загальна кошторисна вартість спорудження пам’ятника в м. Астана складає 9 321,759 тис. грн.

  На виконання відповідного Указу Президента України, Міністерство культури з 28 лютого до 28 травня 2012 р. провело конкурс на кращий ескізний проект цього пам’ятника.

  Переможцем конкурсу визначено проект авторської групи у складі скульптора А.Куща та архітектора Ю.Лосицького комбінату «Художник» Національної спілки художників України, яким і надано право на подальшу реалізацію проекту.