• In English
  • О. Вілкул поставив завдання цілодобово чергувати аварійним бригадам в місцях можливого підтоплення
    опубліковано 24 лютого 2014 року о 15:24

    Під час селекторної наради з міністерствами, відомствами та регіонами Віце-прем’єр-міністр Олександр Вілкул поставив завдання головам облдержадміністрацій тримати на персональному контролі функціонування зливової каналізації та дренажних систем, щоб не допустити підтоплень населених пунктів.

    «У регіонах мають бути визначені території та підприємства, які можуть бути підтоплені. На таких об’єктах необхідно організувати цілодобове чергування аварійних бригад. Крім того, мають бути сформовані резерви паливно-мастильних матеріалів для роботи спеціальної техніки в період паводку. У разі необхідності Уряд надаватиме допомогу регіонам», - сказав Віце-прем’єр-міністр, голова Державної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Олександр Вілкул під час планової селекторної наради з міністерствами, відомствами та регіонами.

    Як доповів Віце-прем’єр-міністру Голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій Михайло Болотських, для протидії паводкам за завданням Уряду у посиленій готовності перебуває Міжвідомче угруповання сил чисельністю понад 37 тисяч чоловік особового складу і 10 тисяч одиниць техніки.

    Ці сили розподілено по всіх 9 районах оперативного реагування: Східному, Поліському, Центральному, Дніпровському, Волинському, Подільському, Карпатському, Таврійському та Кримському. Усі вони охоплюють 27 регіонів країни.

    «По кожному району оперативного реагування уточнено зони можливих підтоплень і перелік об’єктів життєзабезпечення, транспорту, енергетики та вживаються попереджувальні заходи для їх сталого функціонування під час повені.

    Також для недопущення заторів на річках під час льодоходу приведено в готовність 34 піротехнічні групи, до складу яких входять 500 рятувальників та 150 одиниць техніки», - доповів Михайло Болотських.

    Олександр Вілкул також поставив завдання цілодобово відстежуватись рівень води у водосховищах країни. Зокрема, за інформацією Держводагентства, рівень води на річках України не перевищує допустимих показників. Незначне підвищення рівня води зафіксовано лише на Дністрі (Львівська обл.), а також у Закарпатті на Латориці.

    Віце-прем’єр-міністр наказав Укравтодору щоденно моніторити ситуацію з пропуском льодоходу та весняної повені, в першу чергу, біля мостів, вздовж доріг по водовідведенню, роботі водоперепускних труб.

    Голова Укравтодору Євген Прусенко доповів: «За завданням Уряду Укравтодором за результатами обстеження було проведено профілактичний ремонт штучних споруд. Зокрема, проведені укріплювальні роботи підмостового русла в обсязі майже 9 тис. м2 та відремонтовано 136 опор мостів. Ситуація під контролем».

    Крім того, за його словами, для організації пропуску льодоходу та повені Укравтодор заготовив необхідні будівельні матеріали (каміння – 23,1 тис3, лісоматеріали – 658 м3, трос – 14,8 тис. м,  мішки – 38,8 тис. од) та близько 11,5 тис інструментів.

    Заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості Сергій Чех доповів Олександру Вілкулу, що на всіх об’єктах та системах інженерної інфраструктури проведені необхідні превентивні противопаводкові заходи. «Наразі ведеться постійний моніторинг ситуації та підтримується належний рівень готовності до реагування», - доповів Сергій Чех.