• In English
 • Заява Міністра соціальної політики України щодо ситуації в державі
  опубліковано 19 лютого 2014 року о 16:34

  Шановні співвітчизники!

   

  Як громадянка України і мати двох дітей я з болем спостерігаю за тим, що відбувається в державі. Хочу висловити щире співчуття родинам і близьким загиблих, а також тим, хто постраждав під час сутичок.

  Усі роки незалежності, незважаючи на труднощі і протиріччя, нам вдавалося зберігати мир. Сьогодні ми повинні зробити все, щоб у хаосі протистояння, що спалахнуло на вулицях столиці та інших міст України, ми не втратили власну державу. Державу, якої прагнули багато поколінь українців і яку ми маємо зберегти для нащадків.

  Сьогодні найголовніше – це збереження територіальної цілісності України, забезпечення миру і спокою громадян, припинення протистояння.

  На даний момент усі соціальні служби, зокрема ті, які надають соціально-психологічну допомогу громадянам, працюють з повною самовіддачею. Вони готові надати допомогу постраждалим, відповідні розпорядження я вже надала.

  Я звертаюся до благодійних і громадських організацій, до організацій ветеранів, до волонтерів, з якими ми продуктивно співпрацюємо довгий час. Я закликаю вас усіма способами сприяти досягненню порозуміння і миру, а також надавати всебічну допомогу людям, які її найбільше потребують. А це і ті, що безпосередньо постраждали в конфлікті, і тисячі громадян, які залякані останніми подіями. Щоб жодна людина, особливо це стосується літніх та самотніх людей, людей з особливими потребами, не залишилася без підтримки.

  Я прошу громадські організації, у яких є медичні працівники та психологи, допомагати людям на рівні громад. Потенціал громадських організацій, зокрема, таких як “Червоний Хрест”, що є давнім партнером Міністерства соціальної політики, сьогодні вкрай потрібен для країни.

  Хочу окремо звернутися до усіх сторін конфлікту з проханням попередити участь у протистоянні жінок та дітей відповідно до Декларації ООН про захист жінок та дітей у надзвичайних обставинах.

  Також нагадую, що 27 лютого 1991 року Україна ратифікувала Конвенцію ООН про права дитини, визнавши, що діти є особливо уразливою соціальною групою. Держава взяла на себе низку конкретних зобов’язань у рамках виконання Конвенції та інших нормативно-правових актів.

  У першу чергу – не допустити залучення дітей та підлітків до участі в масових зібраннях, де існує потенційна загроза їх життю та здоров'ю. На жаль, на сьогодні вже є дані про поранення неповнолітніх під час сутичок. Тому усі політичні сили, громадські об’єднання, місцева влада мають спільно докласти зусиль для гарантування безпеки дітей.

  Я особливо звертаюся до батьків. Будьте пильні. Використайте усю свою батьківську владу для того, щоб не допустити участь ваших дітей у протистоянні.

  Ми вже не повернемо тих, хто загинув. Але спільними зусиллями ми можемо не допустити більшої трагедії. Вірю, що нам це вдасться!

   

  Міністр

  соціальної політики України                           Наталія Королевська