• In English
 • "Тарасів рушник" має стати символом єднання та примирення українського народу
  опубліковано 19 лютого 2014 року о 16:24

  Питання відзначення 200-річчю з дня народження Великого Кобзаря на Київщині було одним з пріоритетних питань, які обговорювалися під час спільного засідання громадської та гуманітарної рад при Київській облдержадміністрації.

   Зокрема, під час своєї промови голова Київської ОДА Анатолій Присяжнюк наголосив, що Київщина повністю підтримує ініціативу глави держави щодо проголошення 9 березня – днем національного примирення, миру та злагоди у суспільстві.

  «Президент України закликає український народ та усіх громадян нашої держави припинити суперечності, протистояння  та об’єднатися навколо єдиних національних інтересів про мирне та щасливе майбутнє нащадків нашої єдиної країни, - зазначив Анатолій Присяжнюк. – Сьогодні для суспільства як ніколи болюче постало питання захисту національних інтересів, але для цього варто дослухатися один до одного, щоб свідомо, мирно та без протистоянь  досягати компромісних рішень з тих чи інших питань».

  Напередодні відзначення 200-річчя від дня народження  Тараса Шевченка на Київщині заплановано ряд заходів, зокрема, виставка майстрів-художників з усієї України. А цього тижня з Переяслава, де Великий Тарас написав свій «Заповіт» стартуватиме акція «Тарасів рушник єднання та примирення».

  Як повідомив начальник управління культури, національностей і релігій КОДА Ігор Подолянець на 10-ти метровому полотнищі кожен житель Київщини матиме можливість долучитися до великої української родини та внести частинку своєї доброти до спільної справи та невмирущих традицій.

  Впродовж року рушник крокуватиме Київщиною та тими місцями, де за життя перебував Кобзар.

  До теми обговорення щодо національного примирення та відзначення 200-річчя від дня народження  Тараса Шевченка на Київщині також долучилася заступник голови Київської облдержадміністрації Тетяна Подашевська.

  «Ми живемо у сучасному суспільстві, яке змінюється, вдосконалюється, розвивається. Але доволі прикро, що на шляху свого розвитку ми не цінуємо найдорожче – мирне небо над головою, злагоду у народі. Нині кожен з нас повинен зрозуміти найголовніше, що посіяне зерно протиріч, хаосу та безладу ніколи не проросте добром та взаєморозумінням, - зазначила Тетяна Подашевська. – Заради консолідації та єднання кожен з нас повинен усвідомити, що на терезах долі стоїть майбутнє цілісної держави та майбутнє наших дітей».

  Заступниця голови Київської ОДА закликала активно долучитися до роботи над створенням «Тарасового рушника», оскільки саме духовні цінності та духовна культура може стати об’єднуючим фактором у сьогоденні.

  «Любов до рідного краю та патріотизм варто виховувати через духовну культуру. Тарас Шевченко через творчість намагався донести своїм нащадкам чи не найосновніше історичну самобутність єдиного народу, де брат не йде на брата, а батько на сина», - зазначила Тетяна Подашевська.

  Також до відзначення визначної дати присвяченої Тарасу Шевченку на Київщині на базі Переяслав-Хмельницького педагогічного університету імені Г.Сковороди відбудуться обласні урочисті заходи: виставка вишитих портретів Кобзаря та художників, концерти за участю і художніх колективів та аматорів народного мистецтва. Окрім того, за ініціативою голови КОДА Анатолія Присяжнюка тривають відбіркові тури по районах та містах для проведення «Шевченко фест». Захід планують провести цьогоріч влітку.