• In English
 • Урядовий уповноважений з прав інвалідів роз'яснює щодо лікування за кордоном
  опубліковано 18 лютого 2014 року о 13:13

  Останнім часом до Урядового уповноваженого з прав інвалідів побільшало звернень, які стосуються питання проведення діагностики та направлення на лікування за кордон.

  Слід зазначити, що направлення громадян України на лікування за кордон здійснюється відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 08.12.1995 № 991 та наказу Міністерства охорони здоров’я України від 06.06.2008 № 307 “Про забезпечення порядку направлення громадян на лікування за кордон”.

  Таким чином, питання направлення за кордон порушуються обласними, центральними районними (міськими) лікарнями та надсилаються до обласних управлінь охорони здоров’я. Разом із клопотанням подається детальний витяг з історії хвороби, обґрунтування доцільності лікування за кордоном, а також довідки про склад сім’ї хворого. А зазначені органи у разі визнання ними необхідності такого лікування, надсилають ці документи до Міністерства охорони здоров’я. Далі це питання розглядається на засіданні Комісії МОЗ з питань направлення на лікування за кордон, де і приймається рішення про доцільність лікування у кожному індивідуальному випадку.

  Так, вивчаючи ситуацію інваліда І групи, мешканки Донецька, Урядовий уповноважений з прав інвалідів звернувся до Міністерства охорони здоров’я.

  За інформацією спеціалістів МОЗ, розгляд питання лікування за кордоном інваліда І групи вже розглядалось вказаною вище комісією. Та на підставі наявної медичної документації з приводу захворювання опорно-рухового апарату, заявниця не підлягає лікуванню за межами України. Натомість, вона була обстежена в умовах Інституту травматології та ортопедії НАМН України у          м. Києві за участю провідних спеціалістів інституту.

  Крім того, їй рекомендовано диспансерний нагляд лікаря-невропатолога та ортопеда – травматолога за місцем проживання.

  «Я глибоко переконаний в тому, що українська медицина – це досить потужна система висококваліфікованих спеціалістів, а сьогодення говорить про те, що відбувається поступове оновлення медичного устаткування. Тому ми маємо для початку використати всі можливі шляхи відновлення чи покращення здоров’я кожної людини, в тому числі й осіб з обмеженими можливостями за рахунок ресурсів медичної галузі України», – зауважив Олексій Журавко.