• In English
 • Держлікслужба попереджає про небезпеку застосування незареєстрованих засобів
  опубліковано 18 лютого 2014 року о 12:54

  До Державної служби України з лікарських засобів надійшло звернення, автор якого проінформував про шахрайські дії: під виглядом ліків, що нібито лікують онкологічні захворювання, у мережі Інтернет рекламуються та реалізуються небезпечні засоби. Дані речовини у своєму складі містять екстракт плодів тропічної рослини аннони колючої (Annonamuricata), відомої також під назвами гуанабана, сметанне яблуко, гравіола.

  При цьому розповсюджувач цих «чудо-ліків» компанія «Гравиола  фрукт» вводить в оману споживачів, оскільки цей препарат не тільки не «зцілює» хворих від онкозахворювань, але, за результатами досліджень, опублікованих в журналі «InternationalJournalof MolecularSciences», побічна дія його основного компоненту є хвороба Паркінсона(Lannuzel A., Michel P. etal., 2003; Champy P., Höglinger G. etal., 2004).

  Зазначені препарати не зареєстровані як лікарський засіб в жодній країні світу з розвинутою регуляторною системою контролю якості лікарських засобів. Продаючи онкохворим ці препарати під виглядом лікувальних, компанія не тільки отримує надприбутки, але й, фактично, не несе жодної відповідальності ані за результат «лікування», ані за побічні дії.

  При цьому, в популярній соціальній мережі представник компанії надає «рекомендації стосовно призначення засобів та лікування різних видів та стадій раку», цинічно розраховуючи на те, що ті, хто мають такий діагноз, як онкозахворювання, ладні хапатися за соломинку, сподіваючись на виздоровлення, і згодні ризикнути будь-чим заради надії на виздоровлення.

  Фахівці різних країн світу застерігають від вживання даних препаратів.

  Ще в 2009 році Управління з контролю за харчовими продуктами та лікарськими засобами США (FoodandDrugAdministration — FDA) сформувало список веб-сайтів, які реалізовували продукцію, що містить екстракт гравіоли. Ці суб’єкти були попереджені про незаконність та хибність інформації про лікування раку, яка містилась в інструкції. А у 2014 році FDA опублікувало чорний список компаній, які незаконно реалізовували продукцію, що нібито «зцілює» від онкологічних захворювань. За незаконну реалізацію через мережу Інтернет засобу «Triamazon» (торгова назва, під якою реалізовувався екстракт гравіоли) у Великобританії  2008 року було засуджено розповсюджувача Ендрю Гаріса (AndrewHarris). Відповідно до закону «CancerActof 1939» порушнику присудили штраф та два роки позбавлення волі умовно, повідомляє ВВС News.

  «Безліч Інтернет-магазинів пропонують засоби, що містять екстракт гравіоли, для лікування злоякісних новоутворень, але жоден із цих продуктів не має належного підтвердження якості та профілю безпеки», – повідомляють представники міжнародної незалежної організації з досліджень в сфері онкології «CancerResearch UK».

  Держлікслужба України нагадує, що, відповідно до Закону України «Про лікарські засоби», обіг лікарського засобу дозволяється лише за умови його реєстрації в Україні та внесення до Державного реєстру лікарських засобів України. Оптова, роздрібна торгівля лікарськими засобами на території України здійснюється підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами-підприємцями на підставі ліцензії, яка видається у порядку, встановленому законодавством.

  Держлікслужба України попереджає: щоб не стати жертвою шахраїв, потрібно купувати лише зареєстровані в Україні лікарські засоби, які мають доведену якість, ефективність та належний профіль безпеки.

  Пацієнти повинні розуміти – купувати через Інтернет препарати, які не зареєстровані, небезпечно для здоров’я та життя!