• In English
 • На перше соціально житло дітей-сиріт на Волині передбачено майже 4 млн. грн.
  опубліковано 18 лютого 2014 року о 09:53

  Держава і обласна влада виконують свої зобов'язання щодо підтримки дітей-сиріт краю. Зокрема, кошти на придбання першого соціального житла для цієї категорії, зокрема у обласному центрі,  минулоріч були у повному обсязі профінансовані з обласного бюджету.  Про це повідомив голова Волинської облдержадміністрації Олександр Башкаленко на оперативній нараді.

  Водночас він додав: «На 31 січня 2013 р. Луцькою міською радою була заявлена потреба у самофінансуванні на забезпечення дітей-сиріт житлом у розмірі 200 тис. грн. Разом з тим, за цей період на ці цілі обласний бюджет виділив 660 тис. грн. і ці видатки проведені в повному обсязі. Однак з окремих джерел продовжують лунати неперевірена інформація, що область не виконує свої зобов'язання».

  Олександр Башкаленко  нагадав, що Волинь є однією з перших областей в державі, яка у 2012 році затвердила регіональну програму. Відповідно до якої житлом забезпечуються діти-сироти; діти, позбавлені батьківського піклування та  особи з їх числа, які досягають повноліття та після виходу з інтернату у доросле життя не мають житла. «Тоді на її реалізацію спрямовано 2 млн. 174 тис. грн., з них з обласного бюджету - 1 млн. 137 тис. грн. Відтоді дітям-сиротам придбали 25 квартир», - зазначив голова облдержадміністрації.

  «Торік ж для забезпечення соціальним житлом дітей-сиріт з бюджетів усіх рівнів було виділено майже 2,7 млн. грн. У проекті бюджету-2014 видатки на реалізацію цієї програми вже становлять 3, 8 млн. грн., майже 2 млн. грн. - з обласної скарбниці”,- акцентував голова облдержадміністрації.

  “Просто для порівняння: у 2010-му на ці потреби пердбачали 76 тис. грн. У 2011-му - 126 тис. грн. А у цьому році -  майже 4 млн. грн. Голослів'я тут недоречне, цифри й придбане житло — ось реальний показники результативності дії регіональної програми. Кількість грошей на купівлю соціального житла цим дітям щоразу зростає, ми сподіваємося, що і в 2015-му ми вкотре збільшимо фінансування”, - наголосив Олександр Башкаленко.

   Голова Волинської облдержадміністрації також звернув особливу увагу, що ці видатки формуються із заявок районів та міст краю. “Ми зводимо цифри, формуємо загальний бюджет програми, і 50% від потреби фінансуємо з обласного бюджету”, - підкреслив Олександр Башкаленко.