• In English
 • У 2013 році онкохворі діти на 100% були забезпечені необхідними ліками
  опубліковано 14 лютого 2014 року о 14:56

  У 2014 році на лікування онкохворих дітей передбачено кошти у загальній сумі понад 395 млн. грн., що повністю задовольняє потреби у лікуванні дітей, хворих на рак.

  Завдяки збільшенню обсягів фінансування у 2013 році вперше за роки незалежності онкохворі діти на сто відсотків були забезпечені необхідними лікарськими засобами, виробами медичного призначення і лабораторними реагентами. На цьому наголосила начальник відділу охорони материнства, дитинства та санаторного забезпечення МОЗ України Альона Терещенко під час брифінгу щодо сучасних інноваційних методів лікування дітей, хворих на рак.

  За її словами, у 2013 році для лікування онкохворих дітей було виділено коштів на суму 317,9 млн грн.

  Крім того, на виконання вказаного напряму у Законі України «Про Державний бюджет України» передбачено цільові видатки по спеціальному фонду державного бюджету, які будуть отримані від проведення державних лотерей, згідно з положенням Закону України «Про державні лотереї в Україні» щодо забезпечення лікування дітей, хворих на онкологічні та онкогематологічні захворювання, у сумі 173 261,1 тис. гривень.

  «Закон був прийнятий 6 вересня 2012 року. Впродовж 2013 року кошти до спеціального фонду Держбюджету надходили щоденно та накопичувались на казначейських рахунках», – наголосила представник МОЗ України.

  Альона Терещенко додала, що станом на 1 січня ц.р. за повідомленням Державної казначейської служби України вже накопичені залишки коштів спеціального фонду державного бюджету, отриманих від проведення державних лотерей, у сумі 83,6 млн. гривень.

  Участь у брифінгу також взяли завідувач відділенням дитячої онкології Національному інституті раку, головний позаштатний спеціаліст МОЗ України за спеціальністю «Дитяча онкологія» Григорій Климнюк, засновник Фонду допомоги онкохворим дітям «Краб» Лариса Лавринюк.