• In English
 • Міндоходів пропонує не оподатковувати транспорт, безоплатно переданий сиротам
  опубліковано 14 лютого 2014 року о 14:43

  Міндоходів ініціює звільнення від оподаткування операцій з безоплатного передання транспорту сиротам та багатодітним. Відповідний законопроект „Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування деяких операцій з безоплатного передання транспортних засобів”, розроблений Міністерством доходів і зборів, пропонується для громадського обговорення.

  Проект акта передбачає звільнення від оподаткування (в частині акцизного податку, утилізаційного збору та збору за першу реєстрацію) операцій з безоплатної передачі транспортних засобів у володіння і користування державних органів, установ (організацій), які утримуються за рахунок бюджетних коштів, дитячих будинків, а також багатодітних сімей, у яких виховується п’ять та більше дітей, та ін.

  Прийняття законопроекту, впевнені фахівці Міністерства, забезпечить громадянам та установам, що опікуються дітьми, а також інвалідам реалізацію в повній мірі права на безоплатне отримання транспортних засобів від держави, оскільки звільнить їх  від необхідності сплати податків і зборів у загальному порядку. На сьогодні законодавством передбачено лише звільнення таких операцій від оподаткування податком на додану вартість.

  Окремо слід підкреслити, що передається виключно транспорт, який перейшов у власність держави. Згідно із статистичними показниками більшість таких транспортних засобів – це автомобілі віком понад 5 років, розмір податків і зборів на які перевищує їх ринкову вартість, що, в свою чергу, не дозволяє їх реалізувати.

  Тому безоплатна передача таких засобів державним установам є логічним кроком та сприятиме обмеженню ввезення на територію України автомобілів, які вже були у використанні.

  Ознайомитися з проектом закону можна на веб-порталі Міндоходів України за посиланням http://minrd.gov.ua/diyalnist-/regulyatorna-politika-/regulyatorna-politika/2014-rik/63073.html .

  Зауваження та пропозиції до документа можна надсилати на адресу розробника: 04655, м. Київ – 53, Львівська площа, 8, Міністерство доходів і зборів України, департамент фінансово-економічної роботи та бухгалтерського обліку, e-mail: konfiscat@minrd.gov.ua, а також на адресу Державної служби України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва: 01011, м. Київ, вул. Арсенальна, 9/11, e-mail: mail@dkrp.gov.ua .