• In English
 • Новий механізм реєстрації прав оренди земельних ділянок спростив процедуру їх оформлення
  опубліковано 13 лютого 2014 року о 16:50

  З 12 лютого в Україні спрощується система державної реєстрації прав, похідних від права власності – оренда, іпотека.

  Про це заявив Голова Державної реєстраційної служби України Дмитро Ворона у ході брифінгу, який відбувся в Кабінеті Міністрів України.

  «Раніше, щоб провести державну реєстрацію змін, що виникають з права оренди чи іпотеки, спочатку треба було зареєструвати право власності на майно, потім оформити договір оренди, а вже далі зареєструвати зміни до договору оренди. Від цього дуже страждали власники паїв, сільськогосподарські виробники», - зазначив Дмитро Ворона.

  Він також додав, що новий механізм реєстрації прав оренди земельних ділянок на 2/3 спростив процедуру їх оформлення. І на сьогоднішній день людина приходить до реєстраційної служби з договором оренди і в спеціальному окремому розділі реєстру може зареєструвати зміни до нього чи його подовження.

  «З подібною ситуацією ми часто стикаємося в Києві і області, де за сільською громадою зареєстровано не більше 15% земельних ділянок, а в оренду надано близько 60%. Тому усі ці громадяни мали складнощі в оформленні подовження договорів оренди цих земельних ділянок. Відсьогодні ця процедура буде більш зручна, прозора і комфортна для оформлення», - наголосив Голова Укрдержреєстру.