• In English
 • У Мінрегіоні обговорили шляхи усунення перешкод належної діяльності ОСББ
  опубліковано 12 лютого 2014 року о 15:20

  На нараді під головуванням Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадія Темника, яка пройшла за участю народних депутатів – членів Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики, членів Національної ради з питань створення та забезпечення функціонування об’єднань співвласників багатоквартирних будинків обговорили шляхи вирішення проблемних питань, з якими стикаються ОСББ.

  За словами Геннадія Темника, створення ОСББ є пріоритетним завданням реформування житлової сфери. Однак законодавство, яке діє у цій сфері, є застарілим і не дозволяє належним чином виконувати об’єднаннями свої функції.

  Міністр звернувся до присутніх народних депутатів України з проханням сприяти якнайшвидшому розгляду Комітетом з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики тихзаконопроектів, які вже зареєстровані у Верховній Раді України. Мова йде про проекти законів «Про особливості управління багатоквартирними будинками», (реєстраційний номер 3669 від 21.11.2013) та «Про відносини власності у багатоквартирному будинку» (реєстраційний номер 3793 від 19.12.2013).

  «Прийняття цих законопроектів нададуть можливість врегулювати низку проблемних питань щодо створення та функціонування ОСББ, забезпечать подальше формування інституту ефективного власника житла, дадуть можливість обирати способи управління спільним майном та забезпечать створення конкурентного середовища на ринку житлово-комунальних послуг. Зважаючи на актуальність та необхідність прийняття згаданих законопроектів, звертаюся до народних депутатів України з проханням посприяти розгляду їх у Комітеті в найближчі терміни», - сказав Геннадій Темник.

  За словами народного депутата України Володимира Сальдо, названі законопроекти розроблені спільно з фахівцями профільного Міністерства, і тепер необхідно докласти всіх зусиль, щоб їх доопрацювати, врахувавши зауваження й пропозиції як парламентарів, так і всіх зацікавлених осіб.

  «Завдяки ініціативі Мінрегіону шлях до діалогу відкритий», - сказав Володимир Сальдо. 

  Також у ході наради обговорили питання передачі будинків на баланс  створених ОСББ. Тут іноді колишні балансоутримувачі чинять перешкоди. Це ускладнює управління багатоквартирним будинком ОСББ. На нараді прозвучали пропозиції внести зміни до Законів України “Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку” та “Про житлово-комунальні послуги” щодо виключення терміну “балансоутримання”, а також внести зміни до постанови Кабінету Міністрів України № 1521 від 11 жовтня 2002 р., якими передбачити, що в разі відсутності колишнього балансоутримувача, або в разі  незатвердження в установлений строк колишнім балансоутримувачем своєї частини комісії, ОСББ вправі прийняти будинок на баланс в односторонньому порядку і скласти відповідний акт приймання.

  Серед пропозицій - внести зміни до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів, якими передбачити віднесення земельної ділянки багатоквартирного будинку до спільної власності співвласників такого будинку, а не ОСББ чи будь-кого іншого; автоматичне формування земельної ділянки багатоквартирного будинку та реєстрації її в Державному земельному кадастрі без прийняття додаткових спеціальних рішень органами місцевого самоврядування;особливості державної реєстрації права власності на земельну ділянку багатоквартирного будинку за співвласниками багатоквартирного будинку. Необхідність у таких змінах спричинена поширеними випадками, коли місцеві ради ухиляються від прийняття рішень про надання земельної ділянки ОСББ у власність.

  На нараді обговорили й інші проблемні питань, що виникають при створенні та функціонуванні ОСББ та по кожному запропоновані шляхи вирішення.

  Міністр Геннадій Темник доручив департаменту стратегії реформування та розвитку житлово-комунального господарства вести постійний моніторинг ситуації в країні, пов’язаної з діяльністю ОСББ та оперативно вживати заходів,  в тому числі й розробляти пропозиції необхідних змін чинного законодавства, якщо виникає така потреба.