• In English
 • У 2013 році залізниці України надали 167 млн. грн. допомоги пенсіонерам-залізничникам
  опубліковано 12 лютого 2014 року о 14:43

  За підсумками 2013 року залізниці та підприємства залізничного транспорту загалом витратили на підтримку пенсіонерів галузі понад 167 млн. грн. Щорічно на допомогу ветеранам витрачається понад 100 млн. грн. Про це повідомили в головному управлінні кадрової та соціальної політики.

  Зокрема, кошти спрямовуються на оздоровлення, лікування та забезпечення пенсіонерів-залізничників побутовим паливом.  Так у 2013 році здійснювалася наступна матеріальна підтримка:

  50679 тис. грн. витрачено на оплату медичного страхування 161892 пенсіонерів;

  4123 тис. грн. – на побутове паливо за пільговими цінами та безкоштовно 33156 осіб;

  25096 тис. грн. – на оздоровлення 6483 пенсіонерів у відомчих оздоровчих закладах;

  3870 тис. грн. – на проведення хірургічних операцій та лікування 4405 пенсіонерів та 53127 тис. грн. – на придбання медикаментів, ортопедичного взуття, протезів, окулярів, слухових апаратів тощо.

  Піклування про пенсіонерів галузі є одним із основних напрямків соціальної політики Укрзалізниці – у рамках виконання Галузевої угоди на залізничному транспорті, створена і діє стала система надання допомоги пенсіонерам-залізничникам, яких більше 230 тисяч.

  Окрім матеріальної допомоги, ветеранам надається допомога з ремонту житла, виконання господарських робіт, проводиться безкоштовна передплата на відомчі газети. Вже декілька років працює програма оздоровлення ветеранів в міждорожньому медико-реабілітаційному центрі лінійної лікарні села Клубівка (Південно-Західна залізниця), де створені для цього необхідні умови. У 2013 році там оздоровилося 888 пенсіонерів. 

  Довідково

  З метою підтримки ветеранів галузі, у тому числі й для вирішення соціальних питань,  на залізницях України створені та функціонують ради ветеранів війни та праці. Зазначені організації ведуть активну громадську роботу, співпрацюють із залізницями з питань соціального захисту ветеранів, надають у межах фінансових можливостей матеріальну допомогу тим непрацюючим пенсіонерам і ветеранам, хто найбільше її потребує.