• In English
 • У 2014 році Мінагрополітики продовжить стимулювати розвиток українського села
  опубліковано 11 лютого 2014 року о 14:07

  Міністерство аграрної політики та продовольства продовжить у цьому році покращувати показники роботи АПК, які він продемонстрував у 2013 році. Так, основними напрямами бюджетної підтримки стануть тваринництво, садівництво та виноградарство. Окрім цього, відомство продовжить стимулювати розвиток українського села. Зокрема, бюджетом передбачені кошти на розвиток сільгоспкооперації та будівництво систем водопостачання. А для того, щоб аграрії могли безперешкодно здійснювати свою діяльність, Мінагрополітики приділить значну увагу дерегуляції. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк під час прес-конференції в Укрінформі.

  «У 2014 році ми продовжимо розвивати стратегічні галузі сільського господарства, такі як тваринництво. На цьому неодноразово наголошував Президент України. Найбільш пріоритетним напрямом у новому році визначено тваринництво. Так, цьогоріч із бюджету на програми розвитку тваринництва буде виділено 900 мільйонів гривень, що на 250 більше, ніж у 2013-му», − повідомив Міністр.

  За словами очільника відомства, ще однією пріоритетною галуззю буде садівництво та виноградарство. Адже поступово імпорт продукції цієї галузі зменшується, а внутрішнє споживання зростає. Тож, цьогоріч бюджетну підтримку цієї галузі вдалося збільшити до 700 мільйонів гривень, завдяки яким аграрії зможуть насадити нові сади, виноградники та побудувати сучасні фруктосховища.

  Міністр також наголосив, що важливим вектором роботи Мінагрополітики буде здійснення дерегуляції підприємницької діяльності в АПК. Зокрема, у 2014 році продовжиться робота над скороченням кількості дозвільних документів та зменшенням регуляторного тиску. Окрім цього, як зазначив Міністр, відомство працюватиме над делегуванням функцій державного контролю територіальним та галузевим асоціаціям сільгоспвиробників.

  Окрім цього, Микола Присяжнюк зауважив, що для Міністерства найбільш важливим залишається питання села. Так, на сьогодні триває розробка Концепції сталого розвитку сільських територій.

  «На виконання соціальних ініціатив Президента України, ми продовжимо стимулювати розвиток малих форм на селі та їх кооперації. У цьому році продовжить працювати і соціальна ініціатива «Рідне село», основним завданням якої є забезпечення добробуту селян через надання їм прямого каналу збуту сільськогосподарської продукції», − наголосив очільник відомства. Водночас, за словами Міністра, буде запроваджено соціально важливий проект «Якісна вода − у кожному селі».

  Передбачається, що завдяки йому буде забезпечено якісною питною водою понад 1,3 мільйона сільських жителів у майже 2000 сільських населених пунктах.