• In English
 • Мінагрополітики продовжить виконувати завдання Президента щодо розвитку АПК
  опубліковано 11 лютого 2014 року о 14:14

  Міністерство аграрної політики та продовольства минулого року намагалося виконати всі завдання, які поставив перед ним Президент. Зокрема, в країні була забезпечена продовольча безпека і нарощений експортний потенціал, розвивалися базові галузі сільського господарства, розбудовувалася інфраструктура аграрного ринку, покращувався інвестиційний клімат, розвивалися сільські території. Також відомство приділяло значну увагу стабілізації цінової ситуації на продовольчому ринку та дерегуляції підприємницької діяльності. І виконання цих завдань продовжиться і в цьому році. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк під час прес-конференції в Укрінформі.

  «У 2013 році робота Мінагрополітики була спрямована на виконання завдань Програми економічних реформ Президента України Віктора Януковича і відповідно – Національного плану дій, а також Державної програми активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки. Ми працювали за основними напрямами завдань, поставлених Главою держави. А це і забезпечення продовольчої безпеки та нарощення експортного потенціалу, розвиток базових галузей сільського господарства, розбудова інфраструктури аграрного ринку, стабілізація цінової ситуації на продовольчому ринку, дерегуляція підприємницької діяльності та покращення інвестиційного клімату, соціально-економічний розвиток сільських територій», − повідомив Міністр.

  За його словами, у минулому році завдяки роботі відомства та аграріїв вдалося закласти міцний фундамент для подальшого розвитку аграрної галузі.

  «У 2013 році валове виробництво сільгосппродукції склало понад 253 мільярда гривень, а його обсяг зріс на 13,7%. До зведеного бюджету від підприємств АПК надійшло 47 мільярдів гривень. Щодо розвитку базових галузей сільського господарства, то надзвичайно високий показник приросту продемонструвала галузь рослинництва – понад 18%. Аграрії зібрали рекордний урожай – 63 мільйона тонн. У тваринництві, достатньо складній та проблемній галузі, досягнуто стабілізації та зростання майже на 5%», − зазначив очільник відомства.

  Щодо нарощення експортного потенціалу, то Міністр нагадав, що в поточному маркетинговому році експорт зерна може скласти до 33 мільйонів тонн.

  «Інфраструктура аграрного ринку має відповідати експортним амбіціям України. Я переконаний, що активний розвиток річкових елеваторів забезпечуватиме підвищення конкурентоспроможності вітчизняної сільгосппродукції та сприятиме розвантаженню автошляхів та залізниці», − наголосив очільник міністерства. Микола Присяжнюк також розповів про результати реалізації Програми активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки.

  «Її виконання у минулому році дало змогу створити 7,6 тисячі нових робочих місць в аграрному секторі та забезпечити надходження інвестицій в розвиток галузі в обсязі понад 12 мільярдів гривень. Також в рамках Програми у 2013 році було введено в експлуатацію 98 об'єктів у різних регіонах України», − підсумував Міністр.