• In English
 • Службу екстреної медичної допомоги відзначено одним із пріоритетів діяльності МОЗ України у 2013 році
  опубліковано 11 лютого 2014 року о 13:35

  Про це Міністр охорони здоров'я України Раїса Богатирьова заявила під час виступу на брифінгу «Ключові пріоритети і результати діяльності МОЗ України у 2013 році та основні завдання на 2014 рік», який відбувся сьогодні в МОЗ України.

  «Одним з пріоритетів нашої діяльності у 2013 році було наближення до європейських стандартів роботи вітчизняної служби екстреної медичної допомоги», – відзначила Раїса Богатирьова.

  Міністр нагадала, що з 1 січня 2013 року набрав чинності Закон України «Про екстрену медичну допомогу», яким передбачено впровадження єдиної системи надання екстреної медичної допомоги для максимального зменшення смертності та інвалідності внаслідок несвоєчасного надання медичної допомоги громадянам.

  «За минулий рік у всіх регіонах створено центри екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, – наголосила керівник МОЗ України. Наразі на території України функціонує 875 пунктів постійного базування і 267 пунктів тимчасового базування підрозділів системи екстреної медичної допомоги». Проте їхня кількість постійно збільшується, що дозволяє виконувати норматив прибуття бригад екстреної медичної допомоги до пацієнта у містах на 90% та на 87,6% у сільській місцевості (норматив у місті – до 10 хвилин, поза містом – до 20 хвилин). Лідерами за цими показниками є Харківська, Миколаївська, Полтавська області та місто Севастополь.

  Раїса Богатирьова розповіла, що за ініціативи МОЗ України в усіх регіонах обласними радами розроблено і затверджено регіональні плани розвитку системи екстреної медичної допомоги, в результаті виконання яких побудовано та відремонтовано близько    1 300 км доріг. «Усі співробітники «екстренки» охоплені загальнообов’язковим державним страхуванням від нещасних випадків», – зазначила Міністр.

  Крім того, на сьогоднішній день усі бригади екстреної медичної допомоги територіальних центрів на 100% забезпечені необхідними медикаментами та паливно-мастильними матеріалами. «Усупереч тому, що деякі народні депутати розповідають, ніби зі своєї кишені заправляють ледве не всі швидкі міста Києва. Заявляю з усією відповідальністю: це намагання гри на публіку і не більше!» – наголосила Раїса Богатирьова під час брифінгу.

  Вона зазначила, що у 2013 році проведено безпрецедентну за своїми масштабами закупівлю за кошти державного бюджету 1 412 сучасних автомобілів екстреної медичної допомоги на суму 922 млн. грн. Також протягом року відбулись закупівлі за рахунок місцевих бюджетів, завдяки чому вдалося суттєво оновити рухомий склад «екстренки» та придбати комплекти робочого одягу бригад екстреної медичної допомоги загальнодержавного зразка.

  «У Державному бюджеті на 2014 рік на закупівлю автомобілів швидкої медичної допомоги передбачено 625 млн грн, до того ж суттєво збільшено витрати на утримання вже наявного автопарку», – акцентувала Раїса Богатирьова.