• In English
 • Україна відзначає всесвітній День безпечного Інтернету
  опубліковано 11 лютого 2014 року о 12:26

  З 2004 року в світі у другий вівторок лютого відзначається День безпечнішого Інтернету. Україна до цієї ініціативи приєдналася з 2008 року.

  З нагоди цього дня багато вітчизняних ІТ-підприємтв, громадських об’єднань започатковують різноманітні акції та ініціативи, спрямовані на забезпечення безпечного Інтернету, проведення профілактичних заходів, інформування користувачів про механізми захисту в процесі отримання інтернет-послуг, вживаються заходи щодо захисту приватного життя та розміщення протизаконного контенту, зазначив Голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації Володимир Семиноженко, розповідаючи про участь України у відзначенні цього важливого для інтернет-спільноти дня.

  Він наголосив, що День безпечного Інтернетуце ще один привід для того, аби об'єднати зусилля держави, бізнесу і громадськості у пошуку шляхів безпечного використання Інтернету, обговорити питання інтернет-етики та інтернет-безпеки, вжиття заходів з популяризації механізмів безпечної роботи в мережі, перш за все серед дітей і молоді.

  «Проведення Дня безпечнішого Інтернету дозволяє привернути увагу в суспільстві з одного боку до негативних аспектах використання Інтернету, а з іншого - до позитивних ініціатив і проектів, спрямованих на підвищення освіченості користувачів у використанні інформаційних технологій», - заявив Голова Держінформнауки.

  За його словами, для багатьох, наприклад, електронна пошта чи соціальні мережі стали настільки невід’ємною частиною повсякдення, що мало хто замислюється над ймовірною небезпекою, яку може містити глобальна мережа. «На сторінках он-лайн-спільнот, які набули величезної популярності останнім часом, користувачі розміщують величезну кількість приватної інформації, не усвідомлюючи, що згодом вона може бути використана проти них. Інтернет все більше проникає в усі сфери суспільного життя, це надає значну кількість переваг, але й несе в собі загрози», - зазначив В.Семиноженко.

  Він зауважив, що на сьогодні серед основних проблем захисту Інтернет-користувачів є: порушення конфіденційності, спотворення та маніпулювання інформацією; крадіжка даних і порушення прав інтелектуальної власності; поширення в мережі матеріалів, що суперечать суспільній моралі тощо.

  За словами Голови Держінформнауки, розбудова інформаційного суспільства в Україні має відбуватися з урахуванням необхідності забезпечення інформаційної безпеки. Для цього необхідно створити ефективну систему виявлення та запобігання загрозам державних електронних інформаційних ресурсів; забезпечувати безпеку інформаційно-телекомунікаційних систем органів державної влади та органів місцевого самоврядування; удосконалювати нормативно-правової базу.

  «Надзвичайно важливим фактором забезпечення безпеки в Інтернеті є також співпраця держави та інтернет-спільноти для викорінення небезпечного контенту», - додав В.Семиноженко.

  У цьому контексті необхідно відзначити проект Skarga.ua, який створено Інтернет-асоціацією України і який консолідує громадські та державні органи у подоланні негативних явищ розвитку наповнення українського сегменту Інтернету.

  Реалізуються проекти, спрямовані на профілактику безпеки в Інтернеті та інформування населення. Зокрема, це ресурс Оn-ляндія, де міститься багато рекомендацій для дітей і батьків. Ще один проект, який спрямований на виховування культури роботи в мережівеб-сайт «Обличчя успіху», конкурс на кращий інформаційний сайт навчального закладу.

  Слід зазначити, що в Україні ідуть активні процеси розбудови інформаційного суспільства, здійснюються заходи спрямовані на надання рівного якісного доступу до інформації, освіти, послуг закладів охорони здоров'я та адміністративних послуг органів державної влади та органів місцевого самоврядування. Впроваджуються сучасні інформаційні технології в державне управління (е-урядування), в охорону здоров’я (е-охорона здоров’я), в культуру (е-культура), в освіту (е-освіта), в науку (е-наука), в охорону навколишнього середовища (е-екологія), в бізнес (е-комерція) тощо.

  «Зусилля вітчизняної інтернет-спільноти стосовно підвищення безпечності Інтернету є одним з важливих напрямів розбудови інформаційного суспільства в Україні», - перкоаний В.Семиноженко.

  На виконання міжнародних зобов'язань України в рамках Ініціативи "Партнерство "Відкритий Уряд" Держінформнауки, НЦЕУ, НАДУ, Асоціація "Міста електронного врядування" за підтримки Програми Розвитку ООН, ОБСЄ, Міжнародного фонду "Відродження" створено Портал управління знаннями "Ми розвиваємо електронне урядування".