• In English
 • Держсільгоспінспекція покращуватиме контроль за станом с/г техніки не ускладнюючи процедуру
  опубліковано 11 лютого 2014 року о 12:14

  Голова Державної інспекції сільського господарства України Владислав Гончаренко зазначив під час ефіру на Українському радіо Національної радіокомпанії України в програмі «Колос», що Інспекція прагне покращити контроль за станом сільськогосподарської техніки, а не ускладнювати його процедуру.

  Крім того, він наголосив, що формальний підхід до питання контролю за технічним станом сільськогосподарської техніки який існує сьогодні, не на користь як Держсільгоспінспекції так і самим господарствам, оскільки Інспекцією зафіксовано безліч випадків на території держави коли відбувається формальна видача документів підприємствами, які здійснюють технічний огляд техніки при цьому не маючи жодного необхідного матеріально-технічного забезпечення. «Останнім часом до Інспекції надходять звернення громадськості щодо неналежного проведення суб’єктами господарювання обов'язкового технічного контролю машин, необґрунтовано завищеної вартості надання таких послуг, відсутності засобів вимірювальної техніки та скасування технічного контролю. Ми притримуємося думки, що перед тим як щось скасовувати необхідно на законодавчому рівні визначити подальших механізм роботи», - наголосив Владислав Гончаренко та додав, що Держсільгоспінспекцією вже розроблено певні нормативні документи які проходять погодження в державних органах та обговорення з громадськістю та Асоціаціями.

  Також, за словами Голови є доцільність і Інспекція підтримує пропозицію, щодо відміни техогляду на три роки для кожної нової одиниці техніки або для техніки, потужність двигуна якої складає менше 18 кіловат.

  Разом з тим, Владислав Гончаренко повідомив, що процедура контролю за технічним станом техніки існує і в країнах СНД, зокрема в Росії та країнах Балтії, а для нашої країни вона має ще більше значення, оскільки, понад 70% с/г техніки, відпрацювала амортизаційний строк і є застарілою, а також має несправності, які впливають на безпеку дорожнього руху, що можуть нанести шкоду екології через витік мастил, інших рідин.