• In English
 • МОЗ розробило заходи збереження доступності ліків в умовах коливання курсу нацвалюти
  опубліковано 10 лютого 2014 року о 12:16

  У МОЗ України відбулося засідання робочої групи, яка за дорученням Міністра охорони здоров’я України Раїси Богатирьової в оперативному режимі розробила заходи, спрямовані на попередження негативного впливу коливання національної валюти на фармацевтичну галузь країни.

  Як повідомлялося раніше, у п’ятницю під головуванням керівника МОЗ України відбулася нарада за участю операторів фармацевтичного ринку, на якій обговорювалося питання збереження доступності громадян до лікарських засобів в умовах різкої зміни курсу національної валюти. В результаті було створено робочу групу, яка узагальнивши пропозиції учасників наради, запропонувала практичні кроки з врегулювання ситуації.

  Як зазначалося під час засідання, на сьогодні оператори ринку не мають механізму, який би дозволив оперативно перерахувати ціни на ліки, що підлягають державному регулюванню, з огляду на курс гривні. Зокрема, мова йде про лікарські засоби, що закуповуються за бюджетні кошти, та препарати, включені до пілотних проектів з державного регулювання цін на ліки від гіпертонії та цукрового діабету. За умов, що склалися, представники фармацевтичних підприємств звернули увагу на те, що існують ризики припинення процедур державних закупівель лікарських засобів та вимивання оборотних коштів у підприємств роздрібної ланки.

  Для забезпечення безперебійності процесу державних закупівель та збереження доступності лікарських засобів для населення було вирішено запропонувати зміни до чинних нормативно-правових актів, що діють на сьогодні у сфері державних закупівель медичних препаратів, а також у сфері реалізації пілотних проектів щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою та цукровим діабетом.

  Враховуючи те, що в механізмах реалізації пілотних проектів базовим є гривневий показник, було запропоновано внести зміни до порядків розрахунків граничних рівнів цін на лікарські засоби, які задіяні в пілотних проектах, а самепередбачити норму щодо здійснення перерахунку граничних рівнів оптово-відпускних цін у разі зміни індексу цін виробників фармацевтичних препаратів і матеріалів.

  Передбачається, що у понеділок Міністр охорони здоров’я України поінформує Кабінет Міністрів України про ситуацію у сфері забезпечення населення лікарськими засобами та представить пропозиції щодо попередження кризи на фармацевтичному ринку та збереження доступності медпрепаратів для громадян.