• In English
 • Г.Темник: Впровадження енергоефективних заходів - крок до розвитку населених пунктів України
  опубліковано 08 лютого 2014 року о 15:05

  Дніпропетровщина повинна максимально зосередитися на реалізації проекту «Енергоефективність у громадах», який впроваджується в українських містах Німецьким бюро міжнародного співробітництва в Україні (GIZ) спільно з Мінрегіоном. Про це сказав Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Темник в ході робочої наради в Дніпропетровську.

  Днями Дніпропетровська обласна рада та проект «Енергоефективність у громадах» Німецького бюро міжнародного співробітництва в Україні (GIZ) підписали Меморандум про співпрацю.

  Міністр привітав громаду Дніпропетровщини з цією подією та закликав максимально скористатися досвідом Німеччини у впровадженні енергоефективних заходів.

  Геннадій Темник зазначив, що одним з напрямків реформування галузі житлово-комунального господарства є забезпечення високого рівня енергоефективності профільних підприємств та будівель українських міст, зменшення втрат ресурсів, підвищення рівня якості послуг.

  «Ні державний, ні місцеві бюджети не в змозі в повній мірі фінансувати заходи з енергоефективності. Тому дуже важливим в цьому контексті є залучення інвестицій, за рахунок яких ми зможемо досягти поставленої мети – зменшити споживання енергоресурсів, оптимізувати витрати на забезпечення споживачів тепловою енергією, зменшити її втрати в мережах. Це господарський підхід до роботи. Адже заощаджені кошти можна буде спрямовувати на розвиток населених пунктів України», - сказав Геннадій Темник.

  Нагадаємо, наприкінці минулого року Мінрегіоном спільно з GIZ, з метою впровадження проекту «Енергоефективність у громадах» було відібрано п’ять міст-консорціумів:

  1.           Дніпропетровська обласна рада (мм. Дніпродзержинськ, Дніпропетровськ, Кривий Ріг, Павлоград)

  2.           Місто Житомир спільно з містами Бердичів, Коростень, Новоград-Волинський

  3.           Місто Луганськ спільно з містами Краснодон, Ровеньки, Свердловськ, Сєверодонецьк

  4.           Полтавська обласна державна адміністрація (мм. Комсомольськ, Лубни, Миргород, Полтава)

  5.           Місто Чернівці спільно з містами Кам’янець-Подільський та Коломия.

  6 лютого 2014 року в Києві відбулося підписання Меморандумів про взаєморозуміння між проектом «Енергоефективність у громадах» Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH та містами-лідерами консорціумів на чолі з Полтавською обласною державною адміністрацією, Дніпропетровською обласною радою, Житомирською міською радою, Луганською міською радою та Чернівецькою міською радою (партнери проекту).

  Довідково

  Тривалість Проекту «Енергоефективність у громадах» - 2013-2016 рр.; вартість проекту – 4 млн. євро.

  Мета: підтримка здатності місцевого самоврядування виконувати роль рушійної сили у реалізації заходів з підвищення енергоефективності в Україні.

  Проект «Енергоефективність у громадах» передбачає виконання наступних заходів в містах-партнерах:

  Створення комунальних систем енергоменеджменту (СЕМ)

  Консультування установ з питань структурної і політичної інтеграції енергоменджменту в систему державного управління

  Розробка і надання інструментів і методів виявлення, планування, реалізації та оцінки заходів з підвищення енергоефективності

  Консультування з питань розробки програм фінансового сприяння заходам з енергозбереження у комунальній сфері, наприклад, шляхом укладання договорів з підрядними організаціями про підвищення енергоефективності

  Проведення тренінгів з енергоменеджменту у місцевих громадах

  Консультування з питань створення системи управління будівлями і спорудами

  Підтримка у проведенні форумів для налагодження діалогу між представниками комунального рівня з іншими посадовими особами, що приймають відповідні рішення

  Підтримка мережевої взаємодії та інформаційних кампаній