• In English
 • У Кривому Розі збудують полігон для складування твердих побутових відходів
  опубліковано 08 лютого 2014 року о 12:44

  Триває підготовча робота до будівництва в Кривому Розі полігону для складування твердих побутових відходів для Дзержинського та Довгинцівського районів (ІІІ черга). Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Темник провів робочу нараду з питань ходу підготовки до початку будівництва полігону. 

  Начальник управління капітального будівництва виконкому Криворізької міської ради Олександр Осадчий доповів Міністру, що на сьогодні ПрАТ «Інститут Дніпрокомунпроект» розробив проект будівництва об’єкта. Проектно – кошторисну документацію передано на розгляд в ДП «Укрдержбудекспертиза» у Дніпропетровській області. Орієнтовна вартість будівництва - 10 506 тис. грн. Орієнтовний термін початку будівництва – 2015 рік. За розрахунками фахівців, обсяги твердих побутових відходів для захоронення складатимуть близько 7500 тис. м куб.

  У ході наради Міністр наголосив на важливості прискорення виконання підготовчих робіт. Також Геннадій Темник зосередив увагу учасників наради на необхідності активізації впровадження заходів, які б максимально забезпечили роздільне збирання сміття для вторинної переробки.

  «Окрім іншого, важливим у контексті роздільного збирання сміття є широка роз’яснювальна робота серед населення міста. Людям необхідно пояснювати, що чистота і порядок на території міста у великій мірі залежить від них. Необхідно пояснювати, сміття, яке потрапляє в навколишнє середовище забруднює його, у той час, коли це сміття може стати дешевим джерелом матеріалів для використання в різних галузях господарства», - сказав Геннадій Темник.

  До речі, на Дніпропетровщині вже працює комплексна обласна програма поводження з відходами як вторинною сировиною. Це поки єдина  комплексна програма поводження з відходами, спрямована, в тому числі, на вторинне використання відходів.

  В Україні в 503 населених пунктах впроваджується роздільне збирання побутових відходів. У 15 населених пунктах працюють 21 сміттєсортувальна лінія, проводиться робота зі встановлення сміттєсортувальних ліній у 23 населених пунктах.