• In English
 • Мінінфраструктури: У 2014 році заплановано завершити низку галузевих проектів
  опубліковано 05 лютого 2014 року о 14:26

  У 2014 році транспортники сконцентруються на виконанні вже розпочатих інфраструктурних проектів, у тому числі на завершенні деяких з них. Про це 5 лютого під час брифінгу в Будинку Уряду повідомив Міністр інфраструктури Володимир Козак.

  Залізничники, приміром, цього року збільшать обсяги модернізації залізничної колії – до 325,7 км. Роботи, переважно, вестимуться на основних вантажних і пасажирських напрямках. Це, окрім безпеки руху, збільшить пропускну спроможність ділянок, підвищить швидкість прямування поїздів і зменшить експлуатаційні витрати залізниць. Також цього року буде прокладено до 0,7 км нового Бескидського тунелю.

  У морських портах Мініфраструктури та ДП «АМПУ» заплановано продовження днопоглиблювальних робіт та реконструкції причалів. Експлуатаційні днопоглиблювальні роботи виконуватимуться Іллічівською, Одеською, Херсонською, Миколаївською, Керченською, Білгород-Дністровською, Бердянською, Скадовською філіями АМПУ та «Дельта-Лоцман». У морському порту «Южному» триватиме реконструкція підхідного каналу – на кінець 2013 року його глибини було вже доведено до 17 м із необхідних 21 м. Також у «Южному» реконструюватимуть причали №№8 і 9, будуватимуть - №№10 і 11. У Феодосійському порту продовжиться реконструкція причалів №№1-3. В Одеському порту у 2014 році завершиться будівництво глибоководного контейнерного терміналу «Карантинний мол». А задля розвитку круїзної інфраструктури цьогоріч буде розроблено проектну документацію на реконструкцію причалів і будівель в Ялтинському порту.

  «На цей рік ми запланували приведення до паспортних характеристик каналів у Чорному морі. Продовжується будівництво каналу у порту «Южному» - запуск очікується у серпні-вересні. Також у квітні-травні вже буде розвантажено перше судно на Карантинному молу в Одеському порту», - повідомив Міністр інфраструктури.

  Приходу нових авіакомпаній на український ринок та збільшенню пасажиропотоку сприятиме подальша модернізація аеропорту «Бориспіль». Під час літньої навігації у терміналі D розпочнуть обслуговування внутрішніх рейсів. У 2 кварталі 2014 року запрацює багаторівневий паркінг. До того ж заплановано розширення перону біля цього терміналу – його площу збільшать у 2,5-3 рази, що дозволить прискорити обслуговування літаків та його якість.

  «Цьогоріч у «Бориспіль» зайдуть 8 нових авіакомпаній. Незабаром буде відкрито рейси до Нью-Йорка, Торонто, вже здійснюються польоти до міст В'єтнаму, Таїланду і Домінікани. Це дає нам змогу сподіватись, що за результатами першого кварталу 2014 року «Бориспіль» обслужить на 25% більше пасажирів. А за підсумками року очікуємо зростання до 15%», - зазначив Володимир Козак.

  У дорожньому господарстві у 2014 році вперше готуються концесійні конкурси на будівництво автошляхів. Також цього року стартує пілотний контрактний проект по експлуатаційному утриманню дороги М-06 Київ-Чоп на ділянці від міста Броди до міста Стрий. Згідно з контрактом, іспанська компанія Elsamex ремонтуватиме та утримуватиме цю дорогу впродовж 7 років. На виконання завдання Президента України Укравтодор також запланував провести значні дорожні роботи на місцевих автошляхах.