• In English
 • Вступне слово Першого віце-прем'єр-міністра України Сергія Арбузова на засіданні Уряду 5 лютого 2014 року
  опубліковано 05 лютого 2014 року о 10:18

  Вітаю членів Кабінету Міністрів, представників ЗМІ, всіх присутніх!

  Насамперед відзначу результати перемовин. Завдяки зусиллям Президента та Верховної Ради відмінено ті закони, які викликали суперечки у суспільстві.

  Немає протистояння на вулицях. Мирні акції протесту проходять без будь-яких обмежень з боку влади.

  Загалом градус конфлікту зменшується і виконавчій владі слід підтримати процес стабілізації ситуації в країні.

  Уряд працює над зменшенням негативного впливу політичної ситуації на економічні процеси. На жаль, повністю уникнути такого впливу не вдалося.

  Зберігається загроза невиконання органами місцевої влади своїх функцій. Не всі адміністративні будівлі звільнені протестувальниками для нормального функціонування виконавчої влади на місцях. Процес триває.

  У багатьох регіонах не прийнято місцевий бюджет. У цілому по країні затверджено більше 40% місцевих бюджетів, але у багатьох областях їх рівень затвердження коливається у межах 2-10%. Серед тих, що відстають – регіони, охоплені протестними настроями: це - Львівська, Тернопільська, Івано-Франківська і Хмельницька області.

  Для вирішення цього питання перш за все необхідно розблокувати роботу адміністративних будівель. Тоді органи влади в регіонах зможуть належним чином виконувати свої функції.

  Аби забезпечити нормальний бюджетний процес на всіх рівнях доручаю Міністру фінансів сприяти якнайшвидшому прийняттю місцевих бюджетів. Триматиму це питання на особистому контролі.

  Кожен зайвий день протистоянь та небажання йти на компроміси ослаблює нашу державу насамперед економічно. Так, міжнародні рейтингові агентства через політичну нестабільність уже знизили кредитні рейтинги України. Хоча на початку січня планували змінити прогноз рейтингів на «позитивний». А це – підвищена плата за ризик, яку несуть наші позичальники.

  Політична нестабільність тисне на ринок готівкової валюти. Є напруженість, попри відсутність економічних підстав до цього. Учора Національний банк оприлюднив платіжний баланс за минулий рік. Його сальдо позитивне і становить $2 млрд. Нагадаю, у 2012 році сальдо було «мінус» $4 млрд. У минулому - $2 млрд.

  Як бачите, фундаментальних економічних причин для занепокоєння немає.

  Тож вкотре закликаю усіх до якнайшвидшого залагодження конфлікту. Пам‘ятайте: у кінцевому підсумку – події впливають на бюджет кожної родини.

  Минулий тиждень територія України перебувала під впливом циклону. Це був виклик не лише для дорожніх та комунальних служб, закладів охорони здоров’я, освітніх закладів, а – й органів виконавчої влади на місцях.

  Разом з тим, було вжито дієвих заходів, які дозволили уникнути жертв, оперативно відреагувати на ситуацію. Щоб запобігти захворюваності дітей та школярів у ряді регіонів було тимчасово припинено навчання у школах, дошкільних та вищих навчальних закладах.

  Отже, влада та комунальні служби працювали злагоджено. Медики зі свого боку вчасно спрацювали і не допустили епідемії сезонних захворювань.

  Попри це, звертаю увагу керівників усіх регіонів: кожен несе особисту відповідальність за прорахунки, а тим більше – бездіяльність. Оскільки питання стосуються безпеки життя людей.

  Доручаю Держслужбі з надзвичайних ситуацій і Укравтодору оперативно реагувати на виклики природного і техногенного характеру.

  Також останній тиждень був сумно відзначений двома аваріями на залізниці.

  Учорашня аварія у Сумській області забрала життя більш, ніж десяти людей. Від імені Уряду України та від себе особисто висловлюю сім’ям загиблих глибокі співчуття. А усім постраждалим бажаю одужання.

  Доручаю Віце-прем’єр-міністру Олександрові Вілкулу проконтролювати хід ліквідації наслідків аварії на залізниці, у результаті якої сталися вибухи цистерн із газом. Докласти всіх зусиль для з’ясування обставин трагедії на Сумщині та надання необхідної допомоги потерпілим і сім’ям загиблих. Вжити заходів щодо унеможливлення надзвичайних подій на залізничному транспорті у майбутньому.

  Передбачити зміну погодних умов на найближчий місяць досить складно – згадаймо минулорічні березневі морози та хуртовини. Однак, нам уже сьогодні потрібно готуватися до весняно-польових робіт. Це – запорука продовольчої безпеки у нашій країні.

  Погодні умови цієї зими сподіваюсь сприятимуть хорошій врожайності. Тож актуальним є питання забезпеченості аграріїв технікою, паливно-мастильними матеріалами та добривами.

  Зниження ціни на газ має позитивно вплинути на ціну мінеральних добрив. Доручаю Міністру аграрної політики та продовольства Миколі Присяжнюку на наступне засідання підготувати звіт про підготовку до весняно-польових робіт

  Післязавтра відбудеться відкриття Зимових Олімпійських ігор в Сочі.

  Перші представники олімпійської делегації України прибули до столиці Ігор 2014 ще минулого тижня.

  Ми зробили все необхідне, щоб наші спортсмени якісно підготувалися і гідно представили Україну на світовій спортивній арені.

  Уряд потурбувався і про матеріальне заохочення наших олімпійців – призерів чекають достойні винагороди:  за отримане «золото» - понад 1 млн. грн.; за «срібло» - близько 680 тис. грн.; за «бронзу» - близько 470 тис. грн. Винагороди були збільшенні після Олімпіади у Лондоні.

  Я, як і всі українці, бажаю нашій збірній перемог і медалей. Адже доводити, що ми велика нація, слід спортивними досягненнями, а не гарячими новинами у світових ЗМІ.

  Щодо порядку денного.

  Сьогодні на розгляді Уряду багато важливих питань.

  Насамперед розглянемо декілька важливих законопроектів та Указів Президента, які вирішують соціальні питання.

  У першу чергу вони стосуються соціальних гарантій працівників та захисту справ споживачів.

  Розглянемо проект Закону щодо задоволення грошових вимог найманих працівників у разі неплатоспроможності роботодавця, а також призначення державних стипендій видатним освітянам.

  Маємо детально обговорити проект постанови, яка врегульовує питання функціонування системи захисту авторських та суміжних прав в Україні.

  Розглянути зміни до переліку об’єктів, які можуть надаватися в концесію. Це дозволить більш ефективно використовувати державне майно та забезпечити додаткові надходження до бюджету.

  Крім того, розглянемо проекти законів, які стосуються: питань використання ядерної енергії, співробітництва у повітряному сполученні.

  Бажаю всім учасникам засідання плідної роботи.

  Перейдемо до обговорення питань порядку денного.