• In English
 • Завдяки Урядовому уповноваженому з прав інвалідів посилено соціальний захист родини інваліда І групи
  опубліковано 04 лютого 2014 року о 15:05

  За захистом права інваліда І групи, мешканки Рівненщини, звернувся до Урядового уповноваженого з прав інвалідів її син, який здійснює постійний сторонній догляд за нею. У зверненні порушуються питання, зокрема, щодо забезпечення інваліда І групи безкоштовними медикаментами як хворої на ревматоїдний артрит та технічними засобами реабілітації, а також ряд інших не менш важливих для неї питань.

  Виходячи із Положення про Урядового уповноваженого з прав інвалідів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2013 № 273, ініційовано звернення до профільних міністерств та центральних органів виконавчої влади з метою вивчення та опрацювання порушених питань.

  Так, на сьогодні начальнику Управління охорони здоров’я Рівненської обласної державної адміністрації доручено забезпечити інваліда І групи належним диспансерним наглядом, кваліфікованим лікуванням та відповідними лікарськими засобами згідно з медичними стандартами відповідно до наявного в неї захворювання, за рахунок бюджетних коштів.

  Крім того, беручи до уваги скрутне матеріальне становище цієї сім’ї, порушено питання перед Рівненською обласною державною адміністрацією щодо сприяння надання їй матеріальної допомоги у максимально можливих розмірах.

  Наразі, завдяки втручанню Урядового уповноваженого з прав інвалідів, посилено соціальний захист родини інваліда І групи. Триває також опрацювання інших порушених питань.

  «Особи з обмеженими можливостями мають право на найбільш досяжний рівень здоров’я без ознаки дискримінації за ознакою інвалідності. Держава покликана вживати усіх належних заходів для забезпечення доступу інвалідів до послуг у сфері охорони здоров’я, у тому числі, до реабілітації за станом здоров’я, однак, такі звернення до мене носять не поодинокий характер», – зауважив Олексій Журавко.

  Довідковo

  До технічних засобів, які отримують безпосередньо інваліди або їх законні представники в закладах охорони здоров'я для використання в амбулаторних та побутових умовах, належать: слухові апарати, сечоприймачі чоловічі та жіночі, високопоглинальні прокладки для жінок, які страждають нетриманням сечі, калоприймачі, підгузники, а також технічні засоби з мовним виводом: глюкометри, термометри та тонометри, згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 03.12.2009 № 1301. Забезпечення інвалідів технічними засобами здійснюється на підставі медичного висновку за рахунок та в межах коштів державного та місцевих бюджетів, передбачених на зазначену мету.