• In English
 • Уже майже 6 тис. автомобілів врятовано на дорогах зі снігових заметів, - О.Вілкул
  опубліковано 04 лютого 2014 року о 14:33

  Ситуація на автошляхах складна. У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов комунальники, рятувальники, дорожні та аварійні служби продовжують працювати в посиленому цілодобовому режимі. Вже майже 6000 автомобілів – це понад 11 000 людей -  врятовано на дорогах зі снігових заметів. Кабінет міністрів виділив додаткові кошти на придбання паливно-мастильних матеріалів та посипочних сумішей. Служби забезпечені необхідними ресурсами для подальшої роботи. У разі необхідності за завданням Уряду потужна техніка передислоковується в області стихійного лиха. На цьому наголосив Віце-прем’єр-міністр Олександр Вілкул під час виїзної наради у Донецькій області, яка відбулася безпосередньо на відрізку автодороги Донецьк-Маріуполь.

  На цій автодорозі внаслідок трьохметрових заметів продовжують працювати 2 потужних автогрейдери, 5 великих навантажувачів та бульдозери. На сьогодні вже відновлено рух в обох напрямках на двох із чотирьох смуг автодороги від Волновахи до Маріуполя. Нині техніка розчищає ще дві смуги на ділянці від Маріуполя до Волновахи.

  Олександр Вілкул також звернув увагу на надання оперативної допомоги водіям, які застрягли в снігових заметах. Зокрема, має бути забезпечене постачання палива, доставка гарячих напоїв та харчів, а у разі потреби має надаватися своєчасна медична допомога. Коли автомобілі неможливо швидко вилучити із заторів, їхніх пасажирів евакуйовують в найближчий пункт обігріву.

  До робіт з розчистки доріг по всій Україні залучено понад 2,5 тисячі працівників комунальних, дорожніх та інших служб. За інформацією Укравтодору, на дорогах загального користування працює в цілодобовому режимі до 2500 одиниць техніки, у тому числі 91 роторний снігоочисник, 298 навантажувачів, бульдозерів та автогрейдерів, 923 плужних снігоочисників та інша снігоприбиральна техніка. З інших регіонів передислоковано 17 роторних снігоочисників до: Миколаївської області – 9 одиниць (1 з АР Крим, 1 з Херсонської, 1 з Черкаської, 3 з Чернігівської, 2 з Київської та 1 з Житомирської областей); Дніпропетровської області – 3 одиниці (1 з Полтавської області, 2 з Харківської областей); Запорізької області – 5 одиниць (1 з Харківської області, 2 з Луганської області та 1 з Донецької області); Хмельницької області – 1 одиниця з Тернопільської області. Також залучено техніку інших структур та організацій у кількості 225 одиниць, в тому числі 57 одиниць техніки Державної служби з надзвичайних ситуацій та 9 потужних розчищувальних машин Збройних сил України. Останніми днями використано 244 тис. тон піщано-соляної суміші, 14,5 тис. тон технічної солі та 2547 тон пального.

  На сьогоднішній день розчищені дороги до 519 (станом на 6-00 4.02.14) населених пунктів, на шляхах до 115 тривають роботи. Їх планують завершити за 2 дні, а в окремих районах Донецької, Волинської та Івано-Франківської областей до 3 діб Також поновлено рух на 14 загальнодержавних дорогах в Дніпропетровській, Миколаївській, Кіровоградській та інших областях. Повністю вони будуть розчищені до кінця дня 4 лютого.