• In English
 • Триває робота зі спрощення дозвільних процедур у будівництві
  опубліковано 03 лютого 2014 року о 13:20

  На виконання Національного плану дій на 2013 рік Мінрегіоном проведена системна робота щодо удосконалення чинного законодавства в сфері містобудування, спрямована на спрощення дозвільної системи.

  Як повідомили в Департаменті державних програм та розвитку житлового будівництва Мінрегіону, в минулому році розроблено та внесено на розгляд Верховної Ради України проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань регулювання містобудівної діяльності» (реєстр. номер 2285а від 11.06.2013). Мета - нормативне врегулювання питань спрощення дозвільної системи у сфері містобудування. Зокрема, проектом документу передбачено скорочення строку видачі технічних умов з 15 робочих днів (30 робочих днів у разі необхідності їх узгодження з власником (користувачем) магістральних інженерних мереж) до 10 робочих днів з дня реєстрації відповідної заяви. Також визначено права замовника будівництва на застосування автономних систем інженерного забезпечення незалежно від наявності на відповідній території магістральних чи інших інженерних мереж. Зміни до законодавства передбачають і затвердження Кабінетом Міністрів України порядку віднесення об'єкта будівництва до І – V категорій складності та порядку підключення закінченого будівництвом об'єкта до інженерних мереж (крім електричних та газових). Крім того, прийняття закону дозволить удосконалити процедуру подання декларації про виконання підготовчих та будівельних робіт та приведення її у відповідність до Закону України «Про адміністративні послуги».

  Даний законопроект визначає права замовника будівництва оскаржити до суду рішення про відмову в реєстрації декларації про готовність об'єкта до експлуатації. Також передбачена можливість видачі містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки і відведення земельних ділянок у разі відсутності затвердженого в установленому порядку детального плану територій  відповідно до генерального плану населеного пункту для врегулювання проблемних питань землевідведення.

  Нагадаємо, що на виконання Програми економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава» відповідно до Національного плану дій на 2013 рік Мінрегіоном України підготовлено та видано роз'яснення щодо процедур отримання документів дозвільного характеру у сфері будівництва для забудовників - фізичних та юридичних осіб (залежно від складності об'єкта будівництва).

  Роз’яснення направлено до Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій і Держархбудінспекції України для розміщення у приміщеннях, в яких здійснюється прийом забудовників, а також на офіційних веб-сайтах.