• In English
 • Урядовий уповноважений з прав інвалідів: люди з інвалідністю потребують повсякденної допомоги та особливої уваги
  опубліковано 03 лютого 2014 року о 13:10

  Урядовим уповноваженим з прав інвалідів Олексієм Журавком розглянуто звернення інваліда ІІІ групи з дитинства з Рівненщини, який проживши 72 роки, жодного разу не скористався своїм правом на забезпечення його ортопедичним взуттям,  автомобілем та санаторно-курортним лікування. У зв’язку із частковою втратою рухової активності, заявник не мав можливості пройти огляд медико-соціальної комісії, тому у нього була відсутня індивідуальна програма реабілітації інваліда.

  Беручи до уваги ситуацію, у який опинився інвалід, Урядовий уповноважений з прав інвалідів звернувся з відповідними клопотаннями до профільних міністерств: Міністерства охорони здоров’я та Міністерства соціальної політики.

  За повідомленням Департаменту соціального захисту Рівненської обласної державної адміністрації, завдяки втручанню Урядового уповноваженого з прав інвалідів, заявнику видано направлення для здійснення замовлення на виготовлення ортопедичного взуття. Крім того, він отримав направлення щодо проходження медико-соціальної експертної комісії для підтвердження медичних показань на забезпечення автотранспортом. Тому, у разі позитивного висновку облМСЕК, його буде взято на облік щодо забезпечення автомобілем згідно з вимогами чинного законодавства.

  Для вирішення питання забезпечення інваліда санаторно-курортним лікуванням, заявнику рекомендовано надати до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації заяву та медичну довідку з медичними рекомендаціями щодо санаторно-курортного лікування.

  Олексій Журавко зазначив, що переймаючись буденними проблемами, ми повинні замислитись, що поруч з нами живуть люди з інвалідністю, і вони потребують повсякденної допомоги та особливої уваги.