• In English
 • Міндоходів: Платники найчастіше цікавляться сплатою податків на прибуток та додану вартість
  опубліковано 31 січня 2014 року о 14:04

  Протягом 2013 року Контакт-центром Міндоходів надано майже 1,13 млн. відповідей на запитання суб`єктів господарювання та громадян. Значна частка з них, а саме 1,1 млн. була надана телефоном, інші – письмово та з використанням електронної пошти, факсу чи автовідповідача.

  Найбільш цікавими для тих, хто звернувся в call-центр, залишаються питання оподаткування податком на додану вартість, сплати податку на доходи фізичних осіб та оподаткування прибутку підприємств.

  Для уникнення множинного трактування положень податкового законодавства відповіді на звернення суб`єктів господарювання та громадян надаються з використанням загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (ІДР). Це автоматизована база уніфікованих відповідей на запитання платників податків, яка постійно оновлюється. Так, у січні-грудні 2013 року у зв’язку із законодавчими змінами ІДР було доповнено більше 2 тис. редакцій запитань-відповідей.

  Також Міндоходів постійно інформує електронною поштою про поточні зміни у податковому, митному законодавстві та законодавстві щодо єдиного соціального внеску тих платників, які зареєструвались на офіційному веб-порталі Міністерства та виявили бажання отримувати таку інформацію. Торік було надіслано 818 тис. таких листів.

  Для більш зручного та швидкого отримання платники податків можуть самостійно знайти відповіді на свої запитання на загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі. Нагадуємо, що ІДР розміщено на офіційному веб-порталі Міндоходів у розділі „Запитання-відповіді” (Головна-Окремі сторінки-Інформаційно-довідковий ресурс).