• In English
 • Дорожники засніжених регіонів залучають додаткову техніку
  опубліковано 31 січня 2014 року о 14:15

  16 роторних снігоприбиральних машин було направлено до областей, де внаслідок сильних опадів, ускладнено або взагалі унеможливлено проїзд автомобільними дорогами.

  Від сьогодні допомагають в розчищенні доріг від сильних переметів на Миколаївщині – 9, у Запорізькій області – 5, на Дніпропетровщині – 2 додаткових ротори, наданих колегами з сусідніх областей.

  «Укравтодор вживає максимальних заходів для розчищення доріг від переметів. Щодоби на дорогах загального користування працює від 1500 до 2500 механізмів, ще близько 1200 одиниць техніки перебуває в режимі цілодобового чергування, а днями, щоб забезпечити проїзд дорогами загального користування, особливо в Південних та Східних областях, керівництво Укравтодору прийняло рішення щодо передислокації 63 дорожніх механізмів в найбільш скрутні місця», – повідомив Олег Федоренко, начальник Управління експлуатаційного утримання доріг Укравтодору.

  Проте цього недостатньо, за словами спеціаліста, робота з розчищення малоефективна, адже внаслідок сильних поривів вітру – до 35 м/с, що несуть снігові маси з полів, протягом 20 хвилин утворюються нові та більш потужні перемети.

  В Одеській, Миколаївській, Херсонській, Запорізькій, Донецькій і Дніпропетровській областях висота переметів становить від 1,5 до 1,8 м. А в окремих місцях Херсонської та Донецької області – сягає 3 м.

  Саме тому для виключення загрози життю та здоров’ю учасників дорожнього руху Укравтодор був вимушений обмежити чи взагалі закрити рух автотранспорту в Дніпропетровській області на 13-ти, Запорізькій області на 9-ти,  Донецькій області на 5-ти, Львівській області на 2-х, а у Миколаївській області на 4-х автомобільних дорогах загального користування. Були введені обмеження й в АР Крим.

  «Ситуація є надзвичайно складною, адже, за даними дорожніх організацій та ДАІ, ще й досі відсутній або ускладнений під’їзд до 829 населених пунктів, і цей показник постійно змінюється. Все залежить від погодних умов», – зазначив  Федоренко.

  Так, наприклад, зранку 31 січня вітер на основній частині південних та східних областей почав вщухати до 8-10 м/с. Це надало дорожникам змогу провести розчищення дорожнього покриття в штатному режимі, забезпечивши проїзд на основних дорогах Дніпропетровської та Херсонської областей. Залишаються закритими поодинокі ділянки доріг загального користування державного значення в Донецькій, Миколаївській і Запорізькій областях.