• In English
 • Прийнято обласний бюджет Дніпропетровщини на 2014 рік
  опубліковано 31 січня 2014 року о 13:36

  На засіданні сесії Дніпропетровської обласної ради депутати прийняли обласний бюджет на 2014 рік. Він передбачає фінансування 348 закладів освіти, охорони здоров'я, соціального захисту, культури, в яких працює більше 74 тисяч жителів регіону, утримання близько 25 тисяч ліжок у закладах охорони здоров'я та реалізацію низки важливих проектів для розвитку Дніпропетровщини та зміцнення благополуччя жителів регіону.

  Як зазначив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Дмитро Колєсніков, коментуючи новоприйнятий обласний бюджет 2014 року: «Цього року обласний бюджет Дніпропетровщини має яскраво виражену соціальну та регіональну направленість. Тобто - орієнтований на соціальну допомогу найбільш вразливим категоріям населення і в той же час - на розвиток регіональної інфраструктури, соціальної сфери, освіти, медицини та інших життєво важливих сфер життя області. Обласний бюджет 2014 року дозволить не тільки виконувати всі соціальні зобов'язання і всі соціальні ініціативи Президента Віктора Федоровича Януковича, а й розвивати всі соціально важливі і значущі сфери життя».

  Керівник регіону наголосив, що у проекті обласного бюджету передбачено кошти на реалізацію регіональних програм. Зокрема, на Програму забезпечення державних соціальних гарантій і регіональних форм адресної підтримки ветеранів війни передбачено 11,6 млн. грн. На регіональну цільову програму «Освіта Дніпропетровщини» - 11 млн. грн., на програму інформатизації «Електронна Дніпропетровщина» - 8,6 млн. грн.

  З обласного бюджету до бюджетів міст і районів вперше передається субвенція на забезпечення безкоштовними медикаментами інвалідів та учасників бойових дій в сумі більше 1 млн. грн. Продовжиться цього року і передача субвенції на створення навчально-виховних комплексів, на встановлення спортивно-дитячих майданчиків та на капітальні ремонти об'єктів соціально-культурної сфери.

  Бюджет розвитку області також передбачає реалізацію низки важливих інвестиційних програм. Зокрема, на покращення водопостачання населених пунктів області передбачено 5,8 млн. грн., на продовження робіт з будівництва та реконструкції закладів охорони здоров'я – 3,5 млн., на проведення реконструкції житлових будинків та капітальний ремонт ліфтів – 2,1 млн. грн.

  Проведення першочергових природоохоронних заходів буде профінансовано із спеціального фонду на 76,6 млн. грн., роботи з капітального та поточного ремонту доріг - на 8,7 млн. грн.