• In English
 • Презентовано оновлену інформаційну систему фондового ринку
  опубліковано 31 січня 2014 року о 11:14

  Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) й Агентство з розвитку інфраструктури фондового ринку України (АРІФРУ) представили учасникам ринку, очільникам державних структур, що здійснюють регулювання фінансового сектору, парламентарям та урядовцям, міжнародним експертам та ЗМІ нові можливості та напрями розвитку інформаційної системи фондового ринку, вперше обговоривши з ними на круглому столі шляхи подальшої побудови ефективної та транспарентної системи інформації на ринку цінних паперів. Захід відбувся 30 січня 2014 року.

  Голова НКЦПФР Дмитро Тевелєв, відкриваючи подію, підкреслив: «Ми багато говоримо про важливість інформаційної відкритості як запоруку зростання інвестиційної привабливості вітчизняного фондового ринку і про те, що це є фактично нашим пріоритетом. Але створення нової повноцінної самодостатньої та, передусім, ефективної інформаційної системи на ринку цінних паперів є реальним та відчутним результатом роботи у цьому напрямі, який дійсно стане в нагоді і державному регулятору, і самим учасникам ринку, і інвесторам».

  Розповідаючи про компоненти та особливості системи, Юрій Бойко, директор АРІФРУ, зазначив, що Комісія та Агентство стали ініціаторами революційних змін на фондовому ринку, впровадивши електронний формат подачі звітності та почавши вести електронні реєстри, що й стало початком розбудови інформаційної системи. «Наразі інформаційна система ринку цінних паперів, коротко кажучи, являє собою агрегацію різноманітних реєстрів – цінних паперів, сертифікованих учасників фондового ринку, ліцензованих учасників, компаній з управління активами, правопорушень та ін., передбачає та містить абсолютно усю звітність професійних учасників ринку цінних паперів та емітентів. Акцентую увагу, що створення та розвиток системи було здійснено без бюджетних коштів, лише силами фахівців АРІФРУ, і тепер фондовий ринок має сучасний, комфортний, безпечний, оперативний та надійний канал для комунікації з регулятором», - повідомив Юрій Бойко.

  За словами члена НКЦПФР Михайла Назарчука, розбудована система забезпечить формування будь-якої моніторингової та аналітичної інформації, що характеризує ринок цінних паперів, допоможе чітким розрахункам щодо дотримання пруденційних нормативів, а, значить, сприятиме зниженню системних ризиків на фондовому ринку. «До речі, жодна країна СНД не має аналогів подібних систем, Україна є першопрохідцем у цьому, і я пишаюсь напрацюваннями колег», - додав член Комісії.

  Також керівники НКЦПФР та АРІФРУ обговорили з колегами аспекти взаємодії у напрямі вдосконалення системи задля інформаційної прозорості на ринку цінних паперів як запоруки його поступу, виробивши подальші кроки на шляху до побудови ефективної та транспарентної системи інформації на ринку цінних паперів.

  «Головне завдання - створення якнайповнішої картини фондового ринку для тісної та плідної взаємодії з ринком задля його ефективного регулювання, а, значить, і недопущення порушень і захисту прав інвесторів - було виконано нами. В той же час, впевнений, це лише один із перших наших кроків на шляху до побудови цивілізованого та якісного фондового ринку в Україні», - зазначив Анатолій Амелін, член НКЦПФР, закриваючи обговорення системи.