• In English
 • При підтримці Держінформнауки створено новий сегмент національної грід-інфраструктури - медичний
  опубліковано 31 січня 2014 року о 11:25

  У 2013 році Державне агентство з питань науки, інновацій та інформатизації особливу увагу приділяло вирішенню проблем формування сучасної інноваційної інфраструктури в Україні. З цією метою експерти Агентства зосередилися на розробці законопроектів щодо удосконалення правових засад функціонування технопарків, визначення технологічних платформ та інноваційних кластерів, стимулювання суб’єктів господарювання до комерціалізації технологічних розробок, тощо.

  На цьому наголосив Голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації Володимир Семиноженко під час Колегії Держінформнауки.

  Він повідомив, що зокрема, було створено новий сегмент національної грід-інфраструктури – медичний. Ця робота ведеться за ініціативою та фінансовою підтримкою Держінформнауки в рамках виконання Державної цільової науково-технічної програми  впровадження і застосування грід-технологій на 2009 – 2013 роки.

  Як наголосив Володимир Семиноженко, в Україні створено грід-кластери, прокладено швидкісні оптоволоконні лінії зв’язку, що дозволило підключити до українського гріду нові кластери у двох провідних медичних лікувальних закладах Національної академії медичних наук: Інститут ядерної медицини та променевої діагностики НАМН України і Національний інститут серцево-судинної хірургії ім. М.М.Амосова.

  «Застосування інформаційних грід-технологій забезпечує ефективні апаратні та програмні засоби для зберігання розподілених даних і даних великого обсягу, дозволяє підвищити точність постановки діагнозів, що є вкрай важливим для подальшого розвитку теоретичних та науково-практичних досліджень установ, а також для поліпшення результатів лікування», - зазначив Голова Держінформнауки.