• In English
 • У Криму оголошено надзвичайний стан у зв'язку з негодою
  опубліковано 30 січня 2014 року о 16:24

  За дорученням Голови Ради міністрів Криму Анатолія Могильова в Криму оголошено надзвичайну ситуацію у зв’язку зі складними погодними умовами. Про це глава Ради міністрів АРК заявив на засіданні Регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 30 січня.

  Анатолій Могильов повідомив, що в результаті негоди у 15-ти регіонах Криму ускладнено дорожній рух, порушено енерго-, водо- і теплопостачання, у тому числі, об’єктів соціальної сфери: «В украй складних погодних умовах головне завдання, яке стоїть перед нами, — забезпечити кримчанам нормальні умови. У першу чергу, необхідно відновити нормальну роботу шкіл, лікарень, об’єктів водо- і теплопостачання».

  Глава Ради міністрів АРК доручив керівникам міст і районів спільно з усіма профільними службами створити оперативні штаби та тримати ситуацію в регіонах на постійному контролі. «Люди не повинні залишатися в холодних будинках, — звернувся Анатолій Могильов до глав регіонів. — Побувайте в кожному населеному пункті у вашому районі, проконтролюйте, що робиться, які проблеми, яка потрібна допомога. Якщо щось не вдається, звертайтеся до нас, прийматимемо відповідні рішення. Жоден кримчанин не повинен залишитися без підтримки влади».

  У свою чергу віце-прем’єр уряду автономії Азіз Абдуллаєв підкреслив, що з метою оперативного усунення наслідків негоди аварійні бригади й усі профільні відомства працюють у посиленому режимі: «Всі присутні, закріплені за регіонами, глави міст і районів повинні враховувати, що попереду субота та неділя, але для всіх нас вихідних немає».

  Як повідомив генеральний директор ПАТ «ДТЕК Крименерго» Едуард Соколовський, станом на 06:00 у Криму знеструмлено 206 населених пунктів, з них 39 частково. Електропостачання в регіонах відновлюють 117 аварійних бригад, задіяно 135 одиниць техніки. Притягнено додаткові бригади з Дніпропетровської та Донецької областей. За добу відновлено 22 лінії електропередач, відновлено роботу 273-х трансформаторних підстанцій. У цілому відновлено енергопостачання 23-х населених пунктів.

  За інформацією міністра регіонального розвитку і ЖКГ АРК Віталія Кіжаева, зараз із 905 котелень не працює 27. Обмежено рух по дорозі Красноперекопськ – Сімферополь. На дорогах задіяно 185 одиниць техніки. Кримавтодор і ГУ ДСНС України в АРК повною мірою забезпечені паливно-мастильними та посипальними матеріалами.

  У регіонах організували роботу 23-х стаціонарних пунктів обігріву. Із-за негоди закрито 39 ФАПів і амбулаторій. Крім того, закрито 234 школи, призупинено підвезення більше 5-ти тисяч школярів. «За оперативною інформацією, із завтрашнього дня будуть закриті школи в Армянську, Феодосії та Керчі. Дошкільні навчальні установи здебільшого працюють у стабільному режимі. Температурний режим у дитячих садах не відповідає нормам лише у знеструмлених регіонах», — повідомила перший заступник міністра освіти і науки, молоді та спорту АРК Наталія Журба.

  У свою чергу, начальник Регіонального центру з гідрометеорології в АРК Анатолій Рошак повідомив, що штормове попередження в Криму оголошено на 30 та 31 січня. У ці дні прогнозується сильний сніг, заметіль, ожеледь, налипання мокрого снігу, вітер 15-25 м/сек. Така погода протримається до кінця тижня.