• In English
 • Міненерговугілля координує відновлення енергопостачання
  опубліковано 30 січня 2014 року о 16:30

  Починаючи з 22 січня у південних областях України утворилася рідкісна за масштабами та концентрацією ожеледиця, яка не спостерігалася вже 10 років. Товщина льоду на проводах сягала 3-5 см, що призвело до масового руйнування опор повітряних ліній електропередачі та обривів проводів. Усього за ці дні було пошкоджено 3 тисячі опор ліній 10 кВ,  1 тисяча опор ліній 0,4 кВ, 106 опор 35 кВ, 71 опора 110 кВ.

  Стихія не застала енергетиків зненацька. Усі енергетичні компанії забезпечені аварійними запасами обладнання та матеріалів, завдяки чому встановлено 984 опори 10 кВ, 280 опор 0,4 кВ, 11 опор 35 кВ та 7 опор 110 кВ.

  Міністерство енергетики та вугільної промисловості здійснює координацію зусиль з відновлення енергопостачання і працює в режимі оперативного штабу, використовуючи технологічну лінію зв’язку, у взаємодії з Державною службою з надзвичайних ситуацій та її штабом, Укрзалізницею та обласними державними адміністраціями. Завдяки скоординованій оперативній роботі немає знеструмлених соціально важливих об’єктів, таких як лікарні з стаціонарними відділеннями, дитячі будинки, будинки ветеранів тощо. Не допущено випадків розморожування мереж теплопостачання. На період, який необхідний для відновлення проектного електропостачання, такі об’єкти заживлені від дизель-генераторів, що встановлюються службовцями ДСНС та енергетиками.

  Усього на ранок 30.01.2014 р. без електропостачання залишаються 649 населених пунктів, 77 з яких знеструмлені частково. Відключено 87 повітряних ліній напругою 35 -110 кВ та 82 силові підстанції. У розподільчих мережах відключено 471 повітряну лінію 10 кВ, що живили 4402 трансформаторні підстанції. Найбільше ушкоджень (до 90 %) припадає на Крим, Одеську, Херсонську та Миколаївську області. Поодинокі випадки знеструмлення є в Донецькій, Дніпропетровській, Кіровоградській, Запорізькій, Київській, Чернівецькій та Львівській областях.

  На ранок працює 328 бригад та 480 одиниць різноманітної техніки. Істотну допомогу енергетикам надають працівники Державної служби з надзвичайних ситуацій, облавтодорів, інших служб, що підпорядковані місцевим громадам. Така допомога дуже важлива сьогодні, тому що відновлювальні роботи ускладнюються погодними умовами, зокрема заметілями на дорогах.

  На допомогу енергетикам областей, що найбільше потерпіли від негоди, відряджено близько 15 бригад з енергетичних підприємств Житомирської, Кіровоградської, Вінницької, Донецької та Дніпропетровської областей. Терміново залучені до таких робіт спеціалізовані енергобудівні механізовані колони. Усі вони укомплектовані необхідною кількістю техніки, матеріалів та обладнання.

  В оперативному режимі поновлюються аварійні запаси, налагоджено постачання опор ліній електропередачі із заводів залізобетонних виробів.

  Крім того, Міністерство енергетики та вугільної промисловості України з огляду на складні погодні умови, що склалися упродовж останніх днів, звернулося до населенням з проханням з розумінням поставитися до тимчасових незручностей, у разі виявлення пошкоджень в електричних мережах оперативно повідомляти диспетчерським центрам та не вдаватися до виконання ремонтів власними силами, ставлячи під загрозу своє життя і здоров’я.