• In English
 • МОН вживає заходи щодо недопущення перевантаження учнів початкових класів надмірним обсягом домашніх завдань
  опубліковано 30 січня 2014 року о 16:20

  До Міністерства освіти і науки надходять скарги про перевантаження учнів початкових класів численною кількістю завдань для самостійної роботи вдома.

  28 січня за підписом заступника Міністра освіти і науки Бориса Жебровського надіслано офіційного листа керівникам регіональних управлінь освіти  і науки, ректорам (директорам) інститутів післядипломної педагогічної освіти, директорам шкіл про недопущення перевантаження учнів початкових класів надмірним  обсягом домашніх завдань (лист МОН від 28.01.2014 № 1/9-72).

  У листі акцентовано увагу на правильному визначенні обсягу домашніх завдань згідно з Державними санітарними правилами і нормами влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу.

  Нагадуємо, що у 1-му класі домашні завдання не задаються.

  У 2-4 класах обсяг домашніх завдань з усіх предметів має бути таким, щоб витрати часу на їх виконання не перевищували: у 2-му класі – 45 хвилин; у 3 класі – 1 години 10 хвилин; 4 класі – 1 години 30 хвилин.

  Зауважимо, що завдання не повинні перевищувати обсяг пропонованої домашньої роботи. Недопустимим є перевантаження учнів завданнями, які містяться у додаткових посібниках, зошитах з друкованою основою: зафарбовування малюнків, складання схем, таблиць, виконання додаткових завдань і вправ, написання домашніх творів тощо.

  Завдання мають бути посильними для самостійного виконання учнями. Не можна пропонувати завдання на невідпрацьований матеріал, який не пояснювався на уроці, оскільки в такому випадку вся складність засвоєння навчального матеріалу переноситься з уроку на домашню роботу.

  Звертаємо увагу на те, що контроль та відповідальність за перевантаження учнів домашніми завданнями покладається на керівників  навчальних закладів.