• In English
 • Мінінфраструктури: Оформлення дозволів на міжнародні автомобільні перевезення здійснюється автоматично
  опубліковано 24 січня 2014 року о 12:36

  Наприкінці 2013 року Міністерство інфраструктури України здійснило в автоматичному режимі розподіл контингенту дозволів ЄКМТ і разових дозволів обмеженої річної квоти на здійснення міжнародних автомобільних перевезень у 2014 році.

  Завдяки програмному забезпеченню під час самого розподілу враховується інформація щодо перевізників з бази даних «Централізований облік дозволів», яка діє з 1 квітня 2013 року, а саме: кількість транспортних засобів, кількість офіційно здійснених поїздок, наявність порушень транспортного законодавства тощо.

  Результат розподілу було оприлюднено на офіційному сайті Міністерства інфраструктури України. Упродовж кількох днів після оприлюднення Міністерство приймало зауваження від автоперевізників. Усі без виключення звернення розглянула  Комісія, створена при Мінінфраструктури згідно з наказом від 20.08.2004 року № 757. Після цього відповідний розподіл був затверджений Міністром інфраструктури, а інформація з реєстром перевізників та їхніми квотами розміщена на сайті Мінінфраструктури.

  Мінінфраструктури ще раз наголошує, розподіл дозволів здійснюється тільки в автоматичному режимі, тобто людський фактор виключено. Автоматизована система працює за електронною базою даних - інформацією про видані і використані раніше перевізниками дозволи та надану річну квоту. Також у системі реалізований модуль обміну інформацією з митними органами. Завдяки цьому Міністерство має змогу відстежувати за яким дозволом, на якому транспортному засобі, який перевізник здійснює поїздку та до якої країни він прямує.

  У такий спосіб виключається будь-яка роль посередників у отриманні дозволів та створено можливість контролювати недобросовісних перевізників, задля уникнення штучного дефіциту дозволів, що в останні роки спричиняло чималі черги вантажівок на кордоні.

  На превеликий жаль, Міністерство інфраструктури останнім часом отримало декілька тривожних сигналів про те, що не встановлені особи представляються так званими «посередниками», які нібито впливають на результати розподілу дозволів та відповідно вимагають за свої «послуги» оплати, іноді, навіть, погрожуючи.

  Міністерство інфраструктури закликає перевізників у разі таких звернень до них так званих «посередників» інформувати про такі факти правоохоронні органи, а також Міністерство через гарячу телефонну лінію за номером (044) 351 4838, факсом (044) 351 4853 або через e-mail: depavtotr@mtu.gov.ua .

  Водночас повідомляємо: упродовж двох тижнів телефонні номери будуть змінені, про що Мінінфраструктури проінформує додатково.