• In English
 • У Держсільгоспінспекції розглянуто питання діяльності лабораторії ISTA
  опубліковано 24 січня 2014 року о 12:45

  Україною впроваджено міжнародні системи сертифікації насіння, однією з яких є Міжнародна асоціація з контролю за якістю насіння (ISTA). Повноважними представниками Кабінету Міністрів України у ISTA призначено Державну інспекцію сільського господарства та її Голову - Головного державного інспектора сільського господарства. Відповідно до Закону України “Про ратифікацію Конституції Міжнародної асоціації з контролю за якістю насіння” Україна прийняла на себе всі зобов’язання  щодо участі в цій організації.

  Так, враховуючи той факт, що у травні цього року заплановано проведення фахівцями з Міжнародної асоціації з контролю за якістю насіння,  аудиту лабораторії ISTA, під керівництвом Голови Державної інспекції сільського господарства України Владислава Гончаренка відбулося засідання робочої групи з питань забезпечення діяльності та функціонування лабораторії ISTA. 

  «Закон України «Про приєднання України до Схем сортової сертифікації насіння зернових культур, кукурудзи та сорго Організації економічного співробітництва і розвитку» передбачає правове врегулювання питання про приєднання України до Насіннєвих схем, а також допомагає розмежовувати експорт насіннєвого матеріалу та продовольчого зерна», - сказав Владислав Гончаренко та додав, що ратифікація Верховною Радою України Конституції Міжнародної асоціації з контролю за якістю насіння, забезпечує повноправне членство України в цій організації, дозволяє видавати сертифікат міжнародного зразка, який визнається всіма країнами – членами цієї міжнародної організації.

  Тож, на засіданні було розглянуто питання щодо організації роботи та управління лабораторії ISTA, яка є структурним підрозділом Державного центру сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції.