• In English
 • Держінформнауки завершило прийом заявок на отримання грантів Уряду для молодих учених
  опубліковано 21 січня 2014 року о 10:02

  У січні 2014 року Державне агентство з питань науки, інновацій та інформатизації України завершило прийом заявок на отримання грантів Кабінету Міністрів України колективам молодих вчених для проведення прикладних наукових досліджень і науково-технічних розробок за пріоритетними напрямами розвитку науки і техніки.

  Про це повідомив Голова Держінформнауки Володимир Семиноженко.

  За його словами, на адресу Агентства надійшло 172 проекти за такими пріоритетними напрямами розвитку науки і техніки: 23 проекти - інформаційні та комунікаційні технології; 30 - енергетика та енергоефективність; 22 - раціональне природокористування; 42 - науки про життя, нові технології профілактики та лікування найпоширеніших захворювань, 55 - нові речовини і матеріали.

  «Така висока активність молодих науковців наглядно демонструє зростання попиту науки серед молоді. Це також підтверджує необхідність і своєчасність проведення подібних конкурсів для підтримки молодих вчених в Україні», - наголосив Голова Держінформнауки.

  За його словами, відібрані для проведення експертизи запити будуть подані для розгляду конкурсній комісії, яка надасть пропозиції щодо визначення переможців конкурсу.

  В.Семиноженко також зазначив, що Держінформнауки на підставі пропозицій комісії підготує проект рішення Кабінету Міністрів України щодо надання грантів колективам молодих учених, яке згодом Уряд прийме на своєму засіданні.

  Він нагадав, що це перший конкурс проектів наукових досліджень і науково-технічних розробок за пріоритетними напрямами розвитку науки і техніки, які претендуватимуть на отримання грантів Кабінету Міністрів. Такий конкурс було оголошено в листопаді 2013 р.

  Відповідно до рішення Уряду грант може отримати колектив молодих учених (максимум 10 осіб), вік яких не перевищує 35 років. А вагомим стимулом для участі у конкурсі є так званий призовий фонд – грант надається на конкурсній основі у розмірі до 1 млн. гривень на 2014-2015 роки. Специфіка грантів полягає в тому, що вони надаватимуться не за вже наявні здобутки, а для виконання перспективних високотехнологічних проектів, які відбиратимуться на конкурсній основі. Відібрані проекти реалізовуватимуться на матеріально-технічній базі існуючих наукових установ або університетів, а кошти носитимуть цільовий характер. Це унеможливить розчинення грантів у загальному фінансовому «котлі» наукової установи.

  Заснування урядових грантів дозволить перспективним українським ученим професійно реалізуватися на Батьківщині, а саме - надасть їм змогу ще в достатньо молодому віці сформувати власні наукові школи та свої лабораторії.

   

  Довідкова інформація про подані заявки на одержання грантів Кабінету Міністрів України колективам молодих вчених для проведення  прикладних наукових досліджень і науково-технічних розробок за пріоритетними напрямами розвитку науки і техніки:

   

  Розподіл за територіальною ознакою

  Області України

  Кількість проектів

  Київська область

  90

  Харківська область

  22

  Львівська область

  16

  Дніпропетровська область

  9

  Сумська область

  6

  Донецька область

  5

  Запорізька область

  3

  Крим область (м. Севастополь)

  3

  Луганська область

  3

  Тернопільська область

  3

  Черкаська область

  3

  Житомирська область

  2

  Вінницька область

  2

  Миколаївська область

  1

  Одеська область

  1

  Полтавська область

  1

  Чернівецька область

  1

  Чернігівська область

  1

   

  Розподіл проектів за відомчим підпорядкуванням базових організацій

  Національна академія наук України

  81

  Міністерство освіти і науки України

  68

  Національна академія медичних наук України

  8

  Національна академія аграрних наук України

  6

  Міністерство охорони здоров’я України

  3

  Міністерство аграрної політики та продовольства України

  2

  Кабінет Міністрів України

  2

  Державне космічне агентство України

  1

   

  Розподіл проектів за типом базових організацій

  Вищі навчальні заклади

  70

  Наукові установи

  101

  Товариства з обмеженою відповідальністю

  1