• In English
 • Івано-Франківська область отримає з Держбюджету у 3,6 раза більше коштів, ніж торік
  опубліковано 16 січня 2014 року о 15:37

  7,6 млрд. грн. складе зведений бюджет Івано-Франківської області у 2014 році, що на 660 млн. грн. більше, ніж у 2013 році. За словами директора департаменту фінансів Івано-Франківської обласної державної адміністрації Галини Карп,  акцент Державного бюджету-2014, який сьогодні схвалила  Верховна Рада України, зроблено на зміцненні інвестиційного ресурсу областей, перш за все через державний фонд регіонального розвитку. В Івано-Франківську область з Фонду регіонального розвитку буде скеровано 143,1 млн. грн., що у 3,6 рази більше, ніж у 2013 році.

   Як зазначає Галина Карп, за рахунок цих державних коштів планується завершити ремонтні роботи Івано-Франківського обласного академічного музично-драматичного театру ім. Івана Франка, добудувати Центр діагностики у моломиї, Галицьку центральну районну лікарню та загальноосвітню школу І – ІІ ст.ст. у селі Раковець Богородчанського району. Крім того, планується завершити низку важливих пускових об’єктів соціально-культурної сфери.

   «В  області розробляється програма «Дороги Прикарпаття», на реалізацію якої будуть залучені кошти як державного, так і місцевих бюджетів,- стверджує директор департаменту фінансів облдержадміністрації Галина Карп. - Першочергово їх буде спрямовано на ремонт доріг, що забезпечують інвестиційний потенціал області та довіз дітей до навчальних закладів. Водночас передбачено кошти на підвищення заробітної плати працівникам бюджетних установ та розміру прожиткового мінімуму, що є основою для проведення розрахунків соціальних виплат населенню».

  Довідково

   У Державному бюджеті на 2014 рік, схваленому сьогодні Верховною Радою України, передбачено збільшення мінімальної зарплати на 8,2%; прожиткового мінімуму на одну особу на місяць – на 8,1%; посадового окладу працівника першого тарифного розряду Єдиної тарифної сітки – на 18,7%; розміру стипендій для студентів вищих навчальних закладів, які навчаються на «відмінно», залежно від рівня акредитації - на суму від 70 до 120 грн. до звичайної стипендії.

   Загалом розмір державних капітальних видатків, які будуть спрямовані на розв’язання першочергових та важливих завдань, у 2014 році зросте у 2,5 рази. Зазначені  кошти в першу чергу буде спрямовано на придбання шкільних автобусів, комп’ютерної техніки та підручників для навчальних закладів, будівництво перинатальних центрів, забезпечення житлом громадян, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, військовослужбовців, воїнів-інтернаціоналістів, інвалідів війни, здійснення заходів з реабілітації дітей з дитячим церебральним паралічем тощо.