• In English
 • Торік 6742 українські родини придбали квартири завдяки державній підтримці, - О. Вілкул
  опубліковано 14 січня 2014 року о 14:14

  У 2013 році завдяки реалізації державних програм 6742 українські родини, а це здебільшого педагоги, медики, військові, працівники бюджетної сфери та молоді сім'ї, придбали квартири. Про це повідомив Віце-прем’єр-міністр Олександр Вілкул.

  Він уточнив, що у 2013 році через Державний Фонд сприяння молодіжному житловому будівництву укладено договори з 4929 сім’ями, що на 22% більше ніж за 2012 рік.

   «Забезпечення українців доступним житлом є одним з пріоритетів роботи Уряду. У 2014 році реалізація державних програм продовжиться, це передбачено у проекті Державного бюджету», - наголосив Віце-прем’єр-міністр.

  За завданням Олександра Вілкула Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Темник перевірив стан готовності нового будинку за адресою м. Київ, вул. Ломоносова,48а, в якому новоселами стали ще 140 українських родин, які придбали квартири завдяки державній підтримці.

  «Для мене та моєї родини нова квартира – це довгоочікувана мрія. Дуже приємно, що держава почала робити реальні кроки назустріч своїм громадянам і дала можливість нам придбати власне житло», - сказала Надія Ковіня, працівниця КНУ ім. Т.Шевченка. Її родина – чоловік та двоє синів, один з яких інвалід,  придбала двокімнатну квартиру загальною площею 73 кв.м.

   «Держава допомогла людям придбати нове житло, місцева влада має створити комфортні умови для їхнього проживання», - сказав Віце-прем’єр-міністр. Він поставив завдання місцевій владі та забудовникам прискорити усі роботи з благоустрою навколо будинку.

  «Турбота держави про людей не закінчується наданням їм квартир. Необхідно забезпечити якісний благоустрій територій, наявність дитячих майданчиків, зон відпочинку. Будівництво треба проводити з урахуванням наявності місць у дитячих садочках, школах, медичних установах. Люди мають почувати себе комфортно на новому місці», - сказав Олександр Вілкул.

  Голова Державного Фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Леонід Рисухін доповів Віце-прем’єр-міністру, що у 2013 році в Києві та Київській області через Фонд придбали житло майже 1000 сімей.

  Загалом у рамках соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича за Програмою будівництва доступного житла за принципом «30% на 70%», коли 30% вартості житла сплачує держава, а 70% - громадянин, з 2010 року 3 463 сім’ї отримали допомогу держави (в 2013 р. - 823 договори). За програмою «Молодіжного кредитування» (процентна ставка становить 3%, термін повернення кредиту до 30 років), за якою кредити мають право отримати молоді сім’ї  з 2010 року надано 1 507 кредитів, у тому числі в 2013 році - 407 договорів. За програмою «Здешевлення вартості іпотечних кредитів» (кредитна ставка не більше 16%, з яких 13% компенсує держава) - з 2010 року надано 3 387 кредитів, в т.ч. в 2013 році - 2 154 договори.