• In English
  • Українсько-російське співробітництво в галузі оборонно-промислового комплексу - суттєвий фактор економічного зростання - В. Мунтіян
    опубліковано 11 січня 2014 року о 15:18

    Україна отримає додатковий стимул для розвитку національної економіки, поглиблюючи українсько-російське співробітництво в галузі оборонно-промислового комплексу. На цьому акцентував увагу Урядовий уповноважений з питань співробітництва з Російською Федерацією, країнами - учасницями Співдружності Незалежних Держав, Євразійського економічного співтовариства та іншими регіональними об'єднаннями Валерій Мунтіян.

    «Для України сьогодні і в середньостроковій перспективі важливо як мінімум зберігати, а за окремими напрямами розвивати військово-технічне співробітництво і промислову кооперацію з Російською Федерацією. Адже в останні роки обсяги продажів в Російську Федерацію української продукції військового призначення та подвійного використання мають вищі показники в порівнянні з іншими країнами світу», - сказав Валерій Мунтіян.

    За його словами, таким чином Україна може досягти відразу кілька позитивних ефектів для вітчизняного народногосподарського комплексу. У першу чергу збільшить кількість замовлень на українські підприємства і зміцнить коопераційні зв'язки з РФ. Тому що близько 400 підприємств російського ОПК залежать від поставок комплектуючих з України, а близько 70% підприємств-постачальників систем і комплектуючих для українських підприємств ОПК розташовані в Росії.

    За словами Валерія Мунтіяна, співробітництво у цій сфері також підвищить національну обороноздатність, залучить інвестиції та інновації в країну, активізує вітчизняний науково-технологічний потенціал. Тим самим, посилить конкурентоспроможність вітчизняної продукції та стимулює розвиток суміжних галузей, насамперед, металургію, хімічну та нафтохімічну промисловості, машинобудування, верстатобудівну та інструментальну промисловості (у тому числі, виробництво приладів і готових механізмів), автомобільну індустрію. А це «підтягне» сільськогосподарське машинобудування, цивільне суднобудування, зв'язок, електронну промисловість, виробництво авіаційної техніки, космічну та медичну сфери, легку та харчову промисловості та інші галузі.

    «Є платоспроможний попит на наші технології і на наші вироби в оборонному комплексі. І цим треба скористатися, оскільки це не тільки принесе замовлення, а й збереже робочі місця, насамперед висококваліфіковані, а також дасть можливість підтримати наші підприємства. Крім того, збільшить наш експортний потенціал, і дасть можливість, у тому числі, за допомогою Росії (бо ми будемо виступати не як конкуренти, а як компаньйони) вийти на ринки третіх країн», - сказав Урядовий уповноважений.

    Досягненню поставлених завдань сприяють домовленості, досягнуті в Москві в ході засідання Українсько-Російської міждержавної комісії, підкреслив Валерій Мунтіян.

    «Комісія доручила Уряду відновити цю роботу і для України це дуже вигідно. Тому що, по-перше, дано доручення створити спільні підприємства, зміцнити кооперацію в різних пріоритетних галузях, що дасть, так би мовити, «симбіотичний ефект», тобто Україна і РФ будуть підтримувати і зміцнювати позиції один одного в нестабільному конкурентному світі» , - повідомив Урядовий уповноважений.

    Він також додав, що Україна, завдяки своєму високому інтелектуальному потенціалу, створила оборонно-промисловий комплекс, який у 70-80 роки входив до десятки ОПК найбільших країн світу. «Уряд України має на меті відродити колишню славу нашої країни», - підсумував Валерій Мунтіян.