Перевірка виявила порушення керівництвом підприємства права інваліда на працю

опубліковано 10 січня 2014 року о 16:23

До Урядового уповноваженого з прав інвалідів Олексія Журавка звернувся житель Запорізької області щодо надання правової оцінки діям керівництва одного з публічних акціонерних товариств області. Справа в тому, що у 2013 році за висновком медико-соціальної експертної комісії, заявникові рекомендована інженерна або адміністративно-господарська робота, але вакансії за даними професіями були відсутні на підприємстві. Більше того, в порушення вимог статті 172 Кодексу законів про працю України працедавець у подальшому не організував навчання, перекваліфікацію і працевлаштування інваліда відповідно до медичних рекомендацій.

З метою вирішення порушеного питання, Урядовим уповноваженим з прав інвалідів було зроблено запит до Міністерства соціальної політики для перевірки фактів, викладених у зверненні.

За результатами проведеної перевірки встановлено порушення Кодексу законів про працю України. Керівнику підприємства внесено припис щодо усунення виявлених порушень, а матеріали перевірки направлено до правоохоронних органів.

«Люди з особливими потребами на відміну від інших - потребують більшого захисту з боку держави під час пошуку робочого місця, адже деякі дискримінаційні бар’єри у суспільстві ще не викорінено. За допомогою правових важелів ці бар’єри буде подолано», - відзначив Олексій Журавко.